W dzisiejszych czasach nastąpiło duże rozluźnienie obyczajowe, to co niegdyś było nie do pomyślenia, dziś jest na porządku dziennym. Oczywiście, nie jest to jakaś bardzo zła sytuacja, lecz niekiedy w sytuacjach, które jednak oczekują od nas podstaw savoir-vivre’u czujemy się nieco zdezorientowani.

Gdyż na niektórych płaszczyznach komunikacji międzyludzkiej, nadal nieprzychylnie oceniane są odstępstwa od normy. Jak zachować się na obiedzie biznesowym z szefem, lub pierwszej wizycie u rodziców narzeczonej? Dzisiaj zajmiemy się jednak zagadnieniem odpowiedniego ubioru – jak dopasować obuwie do konkretnej sytuacji?

buty, obówie

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pracujemy w branży, w której codziennie panie zakładają garsonki a panowie garnitury, powinniśmy dobrać właściwe obuwie. Balerinki są oczywiście pożądane, o ile oczywiście schludnie w nich wyglądamy, jednak muszą być one zabudowane. Także w gorące dni, żadna forma odsłoniętych palców nie nadaje się do takiego biura, zresztą zazwyczaj jest tam zamontowana klimatyzacja. Jeśli jesteśmy wykładowcą lub nauczycielką, nie mamy wyznaczonego stroju, lecz łatwo za jego pomocą stracić respekt otoczenia. Oczywiście, czerwone szpilki wyglądają na nodze bardzo ładnie, lecz raczej nie jest to odpowiednie obuwie dla nauczycielki klas gimnazjalnych.

Następnym newralgicznym zawodem będzie zapewne gastronomia. Wielu z nas czasami nawiedza restaurację, oczekując na zaserwowanie dania dużo możemy zauważyć, chociażby strój kelnerki. Dlatego właściciele od swoich podwładnych wymagają przeważnie nienagannego, czarnego ubioru – bawełniana koszulka, zapaska i czarne balerinki.

Masz wrażenie, że podobne materiały wyjaśnią Ci bardziej tę sprawę? Jeśli tak uważasz, zobacz w tekście (https://na-technology.pl/narzedzia-pomiarowe/) inny tego typu punkt widzenia.

Odmiennie to wygląda w lokalach nocnych czy pubach.

buty sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Tam, w rozróżnieniu od profilu miejsca , wymagany jest od dziewcząt strój podkreślający ich kobiecość – czerwone szpilki, kusa spódniczka, obcisły top. Wszystko aby zaciekawić klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami korporacji, którzy nie mają styczności z klientem, mimo wszystko musimy się właściwie prezentować. Może nie jest to od nas wymagane, jednak praca na poważnym stanowisku zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie ulica, dlatego czerwone szpilki lepiej pozostawić w domu. Wybierzmy buty wygodne i klasyczne, jak balerinki.

Odpowiednie dobranie butów jest niezwykle ważne w pewnych zawodach. Pewnie, że w większości z nich żaden dress code nie obowiązuje, lecz ludzie mimo wszystko mogą nas ocenić negatywnie na podstawie nieodpowiednio dobranych butów.