Wszyscy wiemy, że biżuteria to nie tylko łańcuszki czy też diademy, ale także np. zegarki. Wynika z tego to, że tego typu ozdoby nie muszą być ani uwidocznione na od razu, ani nawet nie muszą być wykonane ze srebra czy też zawierać drogich kamieni.
Znakomitym przykładem mogłyby być kolczyki, które jednak nie ozdabiają ucha a.

biuro

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
.. przykładowo nos bądź język. Tego typu rodzaj dekoracji ma nazwę piercing (studio piercingu warszawa) oraz korzysta z biżuterii stworzonej ze tioplastu albo tytanu. Wielokrotnie spotyka się również kolczyki wykonane z tworzyw sztucznych, jednak ich stosowanie nie jest przez fachowców polecane (mogą się one wyginać albo łamać). Najpopularniejszą formą piercingu jest tak zwany kolczyk do pępka, jaki jednak przeważnie nie przechodzi dokładnie przez pępek, lecz przez płat skóry mieszczący się nad lub pod nim. Niestety niewiele osób wie, że piercing pępkowy należy do tych, które najwolniej się goją. Czasami pełne uleczenie ranki może zająć nawet cały rok. Powodem tego jest niewielkie ukrwienie tej części ciała.
Ponadto należałoby dodać, że w zależności od typu kolczyka, może posiadać on odmienne zapięcie. Istnieje zatem tzw. bigiel angielski, sztyft przeciągany czy też klips. Niezależnie od tego, taką ozdobę możemy kupić w tradycyjnych albo internetowych sklepach biżuteryjnych. Przez tysiąc lat życia kolczyki były wykorzystywane do różnorodnych celów.

Jednym służyły do podkreślenia należenia do danej grupy etnicznej, odmiennym zaś w celach religijnych, a jeszcze odmiennym tylko w celach dekoracyjnych. Obecnie niezwykle popularne jest manualne robienie kolczyków artystycznych. Są one ostatnimi czasy bardzo modne.