Wszystkie kobiety, które chcą chodzić na basen, powinny wykorzystywać odpowiednie kostiumy. Mogłyby się one dzielić na jedno albo dwuczęściowe. Warto jednak mieć na uwadze, że wytwórcy oferują interesantom wiele różnorodnego typu strojów, które nie na każdej kobiecie będą prezentowały się dobrze.

Przez mnóstwo lat największą popularnością mogły cieszyć się modele jednoczęściowe. Obecnie tego typu stroje kąpielowe odróżnia najczęściej fakt, że dobrze wyglądają w nich zarówno panie mogące pochwalić się ciałem modelki, jak i panie o trochę bardziej obfitych kształtach. W sklepach można znaleźć jednoczęściowe stroje, które unoszą piersi, skutecznie maskują zbyt wystający brzuszek i odpowiednio kształtują wcięcie w biodrach.
Młoda kobieta

Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywną wersją stroju może być klasyczne bikini. Jest to kostium dwuczęściowy, jakiego miseczki skrojone zostały z kawałków materiału w kształcie klepsydry. Na piersiach przytrzymują je cienkie sznureczki, jakie zawiązuje się nie tylko z tyłu, lecz również na szyi. Należałoby mieć na uwadze, że kostium ten sprawdzi się jedynie w przypadku właścicielek mniejszego biustu, gdyż subtelne wiązania mogą nie poradzić sobie z utrzymaniem dużych, a tym samym niezbyt lekkich piersi na właściwym miejscu. Jedną z najbardziej wygodnych wersji, jaką mogłyby mieć stroje kąpielowe to tzw. tankini. Top to koszulka (zobacz: koszule męskie z haftem) o sportowym fasonie, która skutecznie zakrywa brzuch.

Kostium ten poleca się zatem wszystkim tym kobietom, których celem jest ukrycie zbytnio mocno odstającego brzuszka. Jest to składający się z dwóch części strój kąpielowy, jaki zapewnia luksus powiązany z zakładaniem kostiumu jednoczęściowego.
Kategorie: