Co jakiś czas z pewnością przeglądamy swoją szafę. Zwykle poszukując stroju na konkretną imprezę, lecz czasami również tak po prostu, by zaprowadzić porządek i sprawdzić, jakie ubrania na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i warto znów zacząć je wkładać. Trzeba raz na jakiś czas przekopać szafę, gdyż być może odkryjemy piękne, a dawno zapomniane ubrania. Przykładowo sukienka z baskinką.

kobieta w eleganckiej sukience

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienka (ceneo.pl), która zawsze jest na czasie, ale, nie ukrywajmy – nie nadaje się na wszystkie okazje. W naszej kulturze dla przykładu na wesele jej nie włożymy – po prostu czarnych ubrań nie wypada wkładać na tę imprezę. Gdy szukamy sukienki na wesele zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne odcienie. Unikajmy jednak bieli i podobnych bardzo jasnych odcieni – to również nie będzie dobrze postrzegane, gdyż to kolory zarezerwowane na ten dzień dla panny młodej.

Na pierwszy ogień idzie klasyka. mała czarna, opus magnum coco chanel, z powodzeniem wystąpi w roli zarówno sukienki koktajlowej, jak i stroju na oficjalne wizyty. Styliści podkreślają, że warto zmienić nieco schemat i decydować się odmiany białą i czerwoną.

Nie wahaj się, tylko pokaż szczegóły (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/spodnie/dresowe) na ten temat – informacje okażą się z pewnością niezwykle fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Mocno rekomendują małą poziomkową, rubinową albo koralową.

Jeżeli rozejrzymy się po centrach handlowych z pewnością znajdziemy różne sukienki wizytowe w każdym dostępnym kolorze. Latem warto wybierać radosne odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Świetnie sprawdzą się także czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko zależy od naszych preferencji. Jeżeli jednak nie przepadamy za sukienkami, poszukajmy spodni, na przykład bojówek (przeczytaj więcej w portalu) i pasującej do niej bluzeczki.

Niezwykle ważne są także tkaniny. Na letnie miesiące niech będą lekkie i przewiewne. Na wysokie temperatury doskonałe są sukienki z dzianiny, szyfonu czy jedwabiu. Ciężkie atłasy czy tafty zostawmy na chłodniejsze miesiące. Wybierajmy również materiały, które się nie gniotą od razu po włożeniu. Niestety choćby len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najpiękniejsze sukienki szyfonowesporo tracą na urodzie, kiedy po chwili od założenia są wymięte i wygniecione, jakby przynajmniej tydzień leżały upchnięte na dnie szafy. A to pewne, gdy chodzimy, siadamy itd. Musiałybyśmy stać w jednej pozycji przez cały wieczór, a przecież na pewno nie w tym celu wychodzimy na przyjęcie.

Z USA przywędrowała do Polski moda na sukienki z dzianiny i kuse, gorsetowe modele. Na amerykańskich ulicach święcą triumfy różnokolorowe prążki, hafty i kraty. W Polsce tego lata panować bez wątpienia będą energiczne i ciepłe barwy pastelowe. Trendy będą również ostre wzory i desenie z figurami geometrycznymi. Wygodne, zwiewne pastelowe i wyraziste sukienki wizytowe można narzucać na strój plażowy, oczywiście pasując kolorystycznie dopasowany. To bez dwóch zdań będzie szałowa kreacja na tegorocznych plażach.