Każdy światowej renomy projektant mody, swego czasu sam siedział w swojej pracowni krawieckiej nad licznymi materiałami, projektami a tym bardziej nad maszyną do szycia. Ofiarował, każdą luźną chwilę nad próbą znalezienia czegoś nowego, innowacyjnego, czegoś co podbije świat mody.

Nowa maszyna do szycia

Autor: gina pina
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często przytrafiało się tak, iż dniami projektant tkwił oraz starał się polepszyć projekt, ponieważ zawsze coś w nim było nie tak. Niekiedy projektanci po tych paru dniach rezygnowali i rozpoczynali kolejny plan. Gdy natomiast byli zadowoleni ze swojej pracy siadali do szycia. Jeszcze kilka lat temu projektanci dziewiczy okaz z najnowszego konceptu produkowali własnoręcznie. Zasiadali do maszyny do szycia jak i starali się wnieść w niejeden zrobiony ciuch, cząstkę swojej duszy. Zatem, żeby ich prace były jak najlepszej trwałości, musieli zasuwać na najlepszych maszynach do szycia. Najważniejszą częścią są stopki do maszyn, () gdyż to one wytwarzają wykończenia danego stroju. Istnieje parę typów jak np. stopka ściegu owerlokowego bądź do krytego, również ma się możliwość wyszukać stopkę krawędziową. Wszelka stopka ma inne wykorzystanie oraz jest jedną z najistotniejszych części w niejednej maszynie do szycia.

Ubrania na wieszakach

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze dobrane stopki do maszyn to część sukcesu podczas szycia konkretnej kreacji. Szczególnie trzeba pamiętać, aby co jakiś okres kontrolować prawidłowość robionego ściegu, bo w czasie dłuższej pracy stopka ma prawo się poluźnić, przesunąć albo igła może w jakiś sposób się przekrzywić albo skrzywić. Jest to dość częsty przypadek, bo tak jak wszystko co się zużywa posiada swoją ważność tak i elementy maszyny (maszyny gornicze) do szycia posiadają swoją żywotność. () Nie jest to nadzwyczaj problematyczne, gdyż ściągnięcie stopki i igły a także ich wymiana to kwestia kilku minut. Jak widać, stopki do maszyn, niby taki mały kawałek metalu, jaki pełni tak ważną funkcję w procesie produkowania nowoczesnych ubrań. Można śmiało rzec, że taki kawałek metalu będzie wręcz konieczny w trakcie owego procesu. Przy użyciu tak małej rzeczy jest się w stanie dokonywać tak wiele w branży mody.