Za jedną z najbardziej wyrazistych cech młodości uważa się chęć wyróżniania się. Młodzi pragną odciąć się od lat dzieciństwa i zademonstrować swoją odmienność.

Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva

kolczyki dla chłopców

Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie tym nastolatkowie chętnie noszą ubrania o niezwykłych fasonach czy ciekawych barwach.
Bardzo istotnym elementem drogi do osiągnięcia własnego stylu jest biżuteria. Dobrze zestawione i ciekawe ozdoby są w stanie odmienić każdy, nawet najzwyklejszy strój. Noszenie charakterystycznej biżuterii może być również znakiem przynależności do określonych subkultur. Biżuteria dla młodzieży zajmuje dziś ważne miejsce na rynku jubilerskim, a jej producenci prześcigają się w wymyślaniu wyjątkowych wzorów. Inspirację dla projektantów często stanowią bohaterowie gier komputerowych, kreskówek czy filmów, motywy zaczerpnięte ze znanych bajek czy też wzory charakterystyczne dla wspomnianych wcześniej subkultur.

Wbrew wciąż popularnym stereotypom biżuteria nie jest wyłącznie damską domeną. Mężczyźni tak samo chętnie noszą bransoletki, wisiorki czy sygnety, i nie inaczej rzecz się ma z chłopcami – kolczyki dla chłopców.

Jeżeli sądzisz, że podane informacje są przydatne, to odsyłam do tego serwisu – tam również są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

W ofercie firm produkujących biżuterię znajdziemy szeroką paletę ozdób dla młodszych i starszych mężczyzn. Wybierać możemy spośród subtelnych elementów oraz oryginalnych dodatków, które skutecznie potrafią przykuć spojrzenia. Sporą popularność zyskały kolczyki dla chłopców, które dziś produkuje się przede wszystkim ze srebra i stali chirurgicznej.