Szafa – jest ona istotnym miejscem w domu dla każdej kobiety. W końcu przedstawicielki płci damskiej z reguły bardzo dużą wagę przykładają do tego, co na siebie wkładają. Mogą mieć naprawdę duży zbiór ubrań na wszelką okazję. Codzienne, wyjściowe, sportowe, na przyjęcie, na specjalne chwile, na spotkanie z przyjaciółką. A gdy przychodzi co do czego okazuje się, że na ogół i tak nie mają co na siebie założyć. W końcu codzienne rękawiczki nie pasują do stylowego płaszcza, a te na wyjście do sportowej kurtki.

buty meliski

Autor: BitchBuzz
Źródło: http://www.flickr.com

Należy mieć więc aż kilka par rękawiczek. Nieraz tych wszystkich ciuchów robi się tak dużo, że szafa przestaje je mieścić. Zatem marzeniem wielu pań staje się posiadanie własnej garderoby. Ale może da się to rozwiązać inaczej? Może da się tak wybierać elementy garderoby, by nie mieć ich zbyt dużo, a aby mimo to i tak zawsze mieć co na siebie założyć? Jaką regułą zatem się kierować, idąc na zakupy? Dobrze szukać rzeczy uniwersalnych na przykład: ceneo dla kobiety, takich, jakie w miarę możliwości pasują do jak największej ilości rzeczy. Jeżeli w związku z tym kupujemy kozaki damskie to najlepiej, by były one czarne. W końcu tego rodzaju buty nosimy przez całą zimę, niejednokrotnie prawie codziennie, muszą więc pasować do tak naprawdę wszystkich spodni, a na pewno do kurtek i płaszczy. Dzięki temu unikniemy trwonienia czasu każdego ranka na rozważanie, co ze sobą zestawić, by wyglądać właściwie oraz gustownie. Unikajmy zaś raczej ubrań w jaskrawych kolorach, takich, które mało do czego można dopasować. Jeśli na przykład zakupimy jaskrawo zielone meliski 42, raczej nie włożymy ich za wiele razy, bo zwyczajnie niełatwo będzie wymyślić takie stylizacje. Pieniądze na nie spożytkowane będą zmarnowane.

kozaki

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna raz na pewien czas możemy sobie pozwolić na tego typu szaleństwo szczególne jeśli trafiają się świetne oferty cenowe: damskie, ale na co dzień jednak raczej stawiajmy na klasyczne stroje. Poza tym naturalnie ubrania (spodnie robocze z nadrukiem) muszą być także użyteczne. Co to wobec tego znaczy? Jeżeli np. lubimy sport, w naszej szafie koniecznie musi się znaleźć obuwie damskie reebok. Jeżeli z kolei często przytrafiają nam się eleganckie okazje, znakomitym pomysłem będzie mała czarna, którą zapewne ubierzemy naprawdę wiele razy. Jeśli więc zdecydujesz się ją zakupić, bez wątpienia nie będziesz tego żałowała.