Chociaż zakupy strojów są z zasady domeną żon, to czasem wycieczka do sklepów odzieżowych należy się również mężom. Byłby w błędzie ten, kto by sądził, że taka wizyta będzie wiązać się z przyjemnością. Niektórzy dżentelmeni, a zwłaszcza ci, którzy codziennie zajmują się fizyczną pracą, posiadają już prawdopodobnie zapisaną w genach antypatię do wszelkiej maści ciuszków. Nic nie przeszkadza im więc w noszeniu zniszczonych stopek bądź swetrów, które już 12 miesięcy temu zbiegły się w praniu. Na szczęście rodzone siostry potrafią w porę wziąć sprawy w swoje ręce i wręcz siłą zaciągnąć swoich umiłowanych mężczyzn do sklepu z konfekcją dla panów, a męska moda w ostatnich czasach przeszła dość wielką metamorfozę.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Ci z facetów, którzy nie cierpią koszul zapinanych pod samą brodę i krawatów w kratkę, zakupią takie stroje, które jak najbardziej swoim wyglądem przywodzą na myśl te sportowe. Luźne bluzy, jasne lub jasnoniebieskie jeansy oraz typowo sportowe koszulki polo ratownictwo medyczne z krótkim rękawem wyróżniają strój osób aktywnych. Tacy panowie przepadają za swobodą, wysokogórskimi wycieczkami w nieznane, a nawet za rodzinną grą w pokera albo emocjonującą partyjką szachów. Wakacyjne szorty przydają się w trakcie rowerowych wycieczek lub popołudniowych promenad nad brzegiem jeziora.

Z kolei przedstawiciele świata biznesu są zmuszeni dostosowywać się do obowiązującego w czasie negocjacji sztywnego dress code – . Nie wypada przecież na takie posiedzenie wybierać się bez eleganckiego, czarnego lub lekko szarego garnituru, jasnoniebieskiej koszuli i krawatu w odcieniu bordo. Do tak oficjalnego stroju należy koniecznie włożyć skarpetki, które wystają wysoko ponad kostkę.

mężczyzna

Autor: Elisa Moro
Źródło: http://www.flickr.com

Ekstra trudnością przy wyborze męskich ubrań jest dostosowanie się do zwyczajów państwa, do którego jedziemy na wakacje lub na kluczowe spotkania biznesowe.

Jeśli mamy w planach odwiedzić arabską świątynię, to nie możemy zapomnieć o tym, że nie zostaniemy tam wpuszczeni w typowo letnim stroju, czyli kusych spodenkach i podkoszulku na ramiączkach. Przed podróżą do krajów Bliskiego Wschodu trzeba więc zaopatrzyć się w sklepie w długie dżinsy i koszulkę z rękawkiem. Z kolei biznesmeni udający się do Japonii muszą zakupić sobie eleganckie skarpetki. Jeżeli będą wizytować mieszkania wspólników, to buty będą zmuszeni zostawić przed drzwiami, a w takiej sytuacji zniszczone skarpetki byłyby jak najmniej oczekiwane.