Dobierając gatunek biustonosza każda pani powinna mieć na uwadze, że trzeba go dostosować do kondycji piersi i wyłonić stosowną budowę, oraz dobrze dopasować rozmiar. Źle dopasowany format może owocować bólem pleców, a nawet odkształceniem piersi. Ciężar piersi utrzymuje się na obwodzie, toteż bardzo ważne jest skrupulatne zmierzenie owej partii sylwetki. Dzięki temu stanik będzie stanowił solenne wsparcie dla kręgosłupa.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Bardotka to biustonosz, który cechuje się tym, że górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek piersi. Ramiączka umieszczone są szerzej niż w innych gatunkach biustonoszy, co razem z układem miseczek daje w efekcie wycięcie w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają zazwyczaj fiszbiny, często są też usztywnione. Poprzez usztywnienie miseczek podnoszą piersi – bardotka jest świetna. Na dodatek mają wcięcia na poduszeczki formujące i podnoszące biust. Górna część miseczki jest zaokrąglona i dokładnie przylega do piersi. Bardotka ma grube, odpinane ramiączka, a w środku wykończona jest silikonową taśmą, która utrzymuje stanik po odpięciu ramiączek.

Bardotka rewelacyjnie uwydatnia biust i zaokrągla go, mogą go zakładać i panie o niewielkich piersiach, i o pełnym biuście. Bardotka to biustonosz na wielkie wyjścia, bowiem najczęściej dobieramy go do sukien wieczorowych, oraz ślubnych.

Zajmujący materiał? Jeśli tak uważasz, to kliknij tu, w serwisie moda męska w sklepie crossjeans.pl, który w tamtym miejscu się znajduje, też jest coś interesującego.

Wiele z owych typów ma odkryte ramiona, toteż przydatny jest biustonosz bez ramiączek, jaki porządnie podtrzyma piersi i ładnie unosi je od góry. Poniektóre modele bardotki posiadają też nisko wyciętą linię pomiędzy piersiami, dzięki czemu pasują do sukien wieczorowych o głębokim dekolcie schodzącym się w literę V.

bardotka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
Bardotka będzie najlepsza dla pań mających biust w dobrej kondycji i sprężystości tak, by za pomocą płytkich i wyciętych miseczek móc unieść piersi do góry. Bardotka to nadzwyczaj wdzięczny rodzaj biustonosza. Wspaniale formuje biust sprawiając że wyglądają niezwykle ponętnie. Na duże wyjścia bardotka będzie najlepszym wyborem. Ważne jest, aby w doborze odpowiedniego biustonosza pomogła kompetentna brafitterka, która odnajdzie odpowiedni wymiar i konstrukcję, oraz doradzi jak nakładać i nosić stanik – przeniesiony tutaj.