Personel medyczny, szczególnie w szpitalach i pozostałych placówkach medycznych jest zobowiązany do noszenia specjalnej odzieży. Wszystkim, lekarz, przede wszystkim kojarzy się z białym kitlem, lecz czasy, kiedy garderoba medyczna obowiązywała tylko w białej barwie, już dawno minęły.
sukienka medyczna

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, wytwórcy odzieży medycznej posiadają w swoim asortymencie różnorodne barwy oraz wzory ciuchów.

Pielęgniarki i lekarze mogą wybierać z różnorodnych elementów garderoby. Kiedyś panowały głównie fartuszki medyczne, a teraz można wybierać: spodnie albo spódnica medyczna, profesjonalne obuwie, bluzki z krótkim rękawkiem lub sukienka medyczna, ochronniki do laboratorium oraz mnóstwo innych.
Odzież medyczna musi wypełnić dużo norm oraz zaliczyć pozytywnie różnorodne testy, w szczególności taki na trwałość. Przykładowo, takie fartuszki medyczne nie powinny się łatwo porwać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie ciekawy artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://e-hunter.pl/), a zapewne znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Ich zadaniem jest ochrona pracownika medycznego przed zarazkami, a w klinice nie raz zdarza się przypadek, gdy chory z bólu pociągnie za ubranie. Taką samą solidność powinny mieć także pozostałe elementy garderoby pracowników medycznych.

W dodatku, nie ważne, czy to sukienka medyczna, albo bluzka z krótkim rękawem, czy para spodni, czy spódnica medyczna – one wszystkie podlegają rozporządzeniom, odnośnie metod ich prania – venauniformy.pl/odziez-medyczna-i-kosmetyczna/sukienki/. Sanepid ma prawo zażądać od placówki medycznej okazania umowy prawnej z pralnią medyczną, która zapewnia właściwą dezynfekcję garderoby medycznej. Brak takiej umowy prawnej może kosztować placówkę niezwykle wysoką karę.
Wszystkie obostrzenia, odnośnie odzieży lekarza albo pielęgniarki są dobrze uzasadnione. Opieka nad chorymi pacjentami ciągnie ze sobą znaczne ryzyko, szczególnie przez wzgląd na kontakt z rozmaitymi bakteriami oraz patogenami. Częsta zmiana garderoby medycznej oraz jej właściwa dezynfekcja ma także na celu zabezpieczenie ludzi poza szpitalami przed roznoszeniem się szkodliwych bakterii poza obręb szpitala. Wszystkie medyczne produkty, śmieci oraz ciuchy, są zawsze właściwie zaplombowane i nie wolno używać takich, które posiadają w opakowaniu nawet małe rozdarcie.
Praca z chorymi jest niezwykle stresująca.

Personel powinien zrobić wszystko, aby nie szkodzić chorym, którzy są pod jego opieką oraz by nie narażać siebie samych na zbędne niebezpieczeństwo. Dlatego, tak istotna jest specjalistyczna odzież medyczna – Vena.