Bielizna jest bardzo istotną, choć przez niektórych niedocenianą częścią garderoby. Jej funkcją jest w pierwszej kolejności ochrona rozmaitych partii ciała na chłód i otarcia. Partie ciała ochraniane za pomocą bielizny są bowiem bardzo wrażliwe i narażone na różnorodne uszkodzenia. Znaczące jest bowiem, by elementy te uszyte były z jak najlepszych tkanin. Niektóre osoby niejednokrotnie to pomijają i oszczędzają konkretnie na bieliźnie. Dobrze dopasowana bielizna ma jednak niezwykle duży wpływ nie tylko na samopoczucie na co dzień, ale również na stan zdrowia. Niektóre materiały mogą bowiem powodować otarcia, a także reakcje alergiczne.

Biustonosz typu balkonetka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline

Od dawna wiadomo, że niekiedy dużo korzystniej jest wydać odrobinę większą sumę na bieliznę od profesjonalnych marek niż nabyć niedrogie produkty na targowisku i narazić zdrowie na niebezpieczeństwo. Kobiety znacznie bardziej narażone są na szkodliwy wpływ niepoprawnie dobranej bielizny niż mężczyźni. Bierze się to z faktu, że skóra pań jest zazwyczaj bardziej delikatna, ale także z tego, że bielizna dla kobiet składa się z dwóch części, podczas gdy męska tylko z jednej

Dobieranie i nabywanie biustonosza

Dylematem bardzo dużej liczby żyjących obecnie kobiet jest sprawa wybierania i właściwego dopasowywania biustonosza. Problem ten wynika w dużej mierze z tego, że masowi producenci ubrań oferują niezwykle ograniczoną pulę rozmiarów biustonoszy. Przez to na przykład nierzadko bywa tak, że kobiety o dużych biustach nie mogą dopasować nic na siebie w popularnych odzieżowych sieciówkach. Obecnie z pomocą przychodzą tak zwane sklepy brafitterskie oferujące profesjonalną poradę w zakresie dopasowywania biustonosza. Osobom specjalizującym się w tej dziedzinie nie są obce określenia takie jak przykładowo balkonetka czy bardotka (klik), dotyczące różnych rodzajów staników.

Sklepy oferujące bieliznę damską

Bielizna ślubna

Autor: KINGA
Źródło: KINGA
Obecnie można znaleźć coraz większą liczbę sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży damskiej bielizny.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (http://www.patpol.pl/dodatkowe-prawo-ochronne/) – wejdź w link i przejdź do następnej strony pełnej zajmujących postów.

Część tego rodzaju placówek oferuje także specjalistyczne doradztwo w zakresie doboru biustonosza. W takich wyspecjalizowanych sklepach zwykle produkty są trochę droższe niż w popularnych sieciówkach, jednak zwykle ich jakość jest dużo wyższa, a co z tym związane produkty będą mogły być wykorzystywane znacznie dłużej. W sklepach tego rodzaju nierzadko można nabyć również inne produkty, takie jak na przykład pończochy samonośne czy gorsety – – bielizna .

Kategorie: