Czy faktycznie do potrzebujących pracowników z kłopotami materialnymi? Niestety, niezupełnie. Odrębnie od faktu, czy kontenerem rozporządza PCK, bądź Eco Textil, zebrana odzież nie ląduje bezpośrednio w rękach „osób najbardziej potrzebujących”.
Dlaczego? Cóż, odzież używana wrzucana do pojemników niekoniecznie nadaje się do noszenia.

Te ubraniowe śmieci są recyklingowane w specjalnych zakładach i przerabiane na czyściwo przemysłowe bądź materiały do uszczelniania.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o jeszcze jedną emocjonującą stronę? Jeśli tak, to szczerze zalecam ten serwis (https://www.pralnia-warszawianka.pl/prasowanie-odziezy) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Reszta, która bywa w miarę odpowiednim stanie, chodzi na sprzedaż do lumpeksów

Ktoś się bogaci na naszej wSPAniałomyślności?

Autor: Joao Sabino
Cóż, sprawa to nie tą bezproblemową. Zarządzanie pojemnikami sporo kosztuje: pojemniki trzeba opróżniać, ciuchy przetransportować, potem posegregować, wysłać ciągle i zapłacić pensje ludziom, którzy działają przy recyklingu. Ktoś powinna na to zarobić. A pieniądze uzyskane ze zbytu ubrań w second handach pójdą na cele dobroczynne (Przedsiębiorstwo pomaga jednostkom z niepełnosprawnością, a PCK – to jest wiadome). Zarówno czy inaczej wspieramy czyli jednostki potrzebujące.
Jeżeli wrzucimy ciuchy do pojemnika – czy wyjdzie na to samo?
Zdecydowanie nie. Tak, są obywatele, którzy ze śmietników kupują rzeczy dla siebie, lecz ani to godny sposób podarowania komuś stroje, ani pewność, że trafią w potrzebujące ręce. Nasze śmietniki są wszak zazwyczaj zamykane. W rezultacie całe hałdy starych ubrań lądują na wysypisku, gdzie rozkładając się, wydzielają groźne dla gleby, wód gruntowych i ekosystemu substancje. Zatem usilnie namawiam, by dawać własnym ubraniom drugie życie, przerabiając na jakiekolwiek nowoczesne produkty. A gdy nie ma alternatywy – wrzucajmy je do kontenerów na tekstylia, pozostaje z faktu więcej pożytku.
Czy bywają uszkodzenia, które dyskwalifikują ubrania tak, że nie nadają się do pojemnika?
Oczywiście podarty sweter lub wyplamiona używana odzież (dortex.pl) nie trafią do sprzedaży. Doskonale ale nadadzą się do recyklingu. Prócz ubrań do kontenetów możemy także wrzucić niepotrzebną pościel, ręczniki, pluszowe zabawki, jak również niepotrzebne buty.

To jest jeden z kilku sposobów na wyrzucenie zużytych oraz nieużywanych tekstyliów. Zdecydowanie lepszy niż podpalenie ich za domem! Dobrze więc jest od czasu do czasu sprawdzić. czy w domowej szafie nie leżą jakieś zapomniane ubrania, jakie moglibyśmy oddać
Kategorie: