Zdecydowana większość dam pamięta jeszcze czasy, kiedy trendy bywały ciemne kozaki z nosami tak spiczastymi, jak zakopiańskie kierpce. Wkładanie ich było skutecznym sposobem na chociaż chwilową nieszablonowość i zapewniało prawie niedostrzegalne spojrzenia zniesmaczonych członków starszego pokolenia. Współcześnie moda jest bardziej łaskawa. Aby wyglądać modnie, niekoniecznie trzeba posiadać w swojej ogromnej garderobie ekscentryczne obuwie. W tym sezonie przebojem są czarne botki, których prezencja w idealny sposób łączy tradycję z nowoczesnością.

buty

Autor: Wojas
Źródło: Wojas
Głęboki odcień czerni podkreśla ich elegancję i czyni je bardzo funkcjonalnymi, bo nie brudzą się tak łatwo, jak te pastelowe czy całkiem białe. Czarne botki założy tak kierowniczka gimnazjum na uroczysty apel w Dniu Nauczyciela, jak i gimnazjalistka, która wybiera się ze swoim chłopakiem na całonocną prywatkę. Będą one pasować do prawie każdych spodni i większości płaszczyków, a kiedy niewielka warstwa śniegu zakryje trotuary, będą pięknie kontrastować z bielą otoczenia.

Czarne botki będą świetnie łączyć się z krótką spódnicą lub każdą inną w monolitowym odcieniu. Pomysłowe uwodzicielki tak zaprojektują swój strój, aby również na co dzień prezentować się choć odrobinę ekscentrycznie (przeczytaj więcej). Czarne botki, żółta sukienka, czarne bolerko i szal ponownie w odcieniach żółci – taka kolorystyczna przekładanka sprawi, że prezentować się będziemy jak…

Zaintrygowały Cię myśli opracowane w tym poście? Czujesz jednakże braki? Zatem zapraszamy do nowej strony – naciśnij tu prasowalnia warszawa i wejdź tam.

pszczoły.

Cholewy obuwia wcale nie muszą szczelnie przylegać do nogi. Ważne jest to, aby miały solidne zapięcie, najlepiej na zamek błyskawiczny. Czarne botki mogą mieć ledwie widoczne obcasy, długie szpilki lub 10-centymetrowe platformy, a niektórzy zakupią te na prawie płaskiej podeszwie. Wszystko zależy od okazji, na jaką je włożymy – czasem jednak wygoda musi ustąpić miejsca ekscentryczności.
Czarne botki uszyte są ze skóry naturalnej będą bardziej wytrzymałe na niekorzystne warunki

buty

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

atmosferyczne niż te z dermy oraz atłasu.

Niezależnie od gatunku materiału, z którego wykonano obuwie, trzeba o nie jednakowo dbać i nie oszczędzać czasu na ich codzienną pielęgnację. Zwłaszcza zimową porą szczególnie groźne dla butów stają się chodniki posypane solą, która szybko psuje każdy surowiec (pantofelek24.pl/). Z braku laku wystarczy do czyszczenia mokra, delikatna ściereczka, ale dobrze jest wyposażyć się w te mniej lub bardziej specjalistyczne, powszechnie dostępne w sklepach obuwniczych lub zakładach szewskich, specyfiki do pielęgnacji obuwia.