Jak to właściwie jest, iż bez problemu i jakiegoś zastanowienia wyrzucamy całkowicie sprawne ciuchy? Są to rzeczy często prawie bez śladów użycia, wyrzucamy je tylko dlatego, bo przestały być modne. Ile więc rodzajów par spodni, koszulek czy innych fragmentów garderoby znalazło się w taki sposób na śmietniku? Z pewnością jest to pokaźna liczba. Z jakiego powodu w ten sposób robimy, wyrzucamy w dobrym stanie rzeczy, jakie mogą nam się w przyszłości przydać i kupujemy coś innego, modnego. Jedna z ciekawych teorii mówi, iż jesteśmy najzwyczajniej w świecie gatunkiem stadnym i podążamy za trendami, jakie inna osoba lansuje, ktoś sławny i popularny.

moda

Autor: Łukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com/
Całkiem sprawnie wykorzystują to producenci oraz spece od marketingu. Chcemy naśladować kogoś innego, gdyż czujemy się wtedy bezpiecznie, zmierzanie do unifikacji jest więc dość normalnym procesem, z którym posiada styczność każdy z nas. Każdy też poszukuje pokrewnych dusz, a jednocześnie upodabnia się do takich osób, gdyż lepsze to niż życie na uboczu czy odrzucenie przez ludzi – sporo więcej zobaczysz pod tym adresem.

Chcemy być więc w grupie takich osób, wyglądać jak one, nosić te same obuwie damskie Converse czy identyczne dodatki damskie. Pewnie to i nudne, ale w ten sposób nie ma żadnego ryzyka.

Sądzisz, że ten artykuł był ciekawy, ale musisz mieć kilka dodatkowych szczegółów. Nie czekaj – wejdź w ten link i idź do źródła (byczyparking.pl/parking-pyrzowice-cennik/).

Wiadomo jednak, iż prowokatorami wszelkich zmian w modzie są celebryci. To oni, i to nie za darmo oczywiście, reklamują nowe pomysły jak i nowe kreacje. Tendencje w modzie ustalają właśnie ci, którzy są oglądani przez innych. Ci, którzy kreują modę chcą być inni od reszty, a jak reszta chce ich doścignąć, oni mają już nowe pomysły i znów są o kilka długości do przodu. W ten sposób wciąż gonimy za nowymi trendami, chociaż nigdy nie będziemy całkowicie zadowoleni. Wydajemy na to bardzo dużo środków pieniężnych. 


moda

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem zamiast gonić za coraz to nowymi trendami lepiej zdecydować się na poszukiwanie naszego stylu, przez co nie stracimy nazbyt wiele pieniędzy. Należy zobaczyć w jakich rzeczach dobrze się prezentujemy, jaki jest wybór w takim zakresie, zobaczmy w związku z tym różne możliwości, przykładowo płaszcze męskie Olsztyn czy kamizelki ślubne, żeby przekonać się, co do różnego rodzaju możliwych wyborów. W ten sposób mamy szansę, iż będziemy wyglądach modnie, a jednocześnie nie przepłacimy. Kwestia finansów jest tak naprawdę istotna, tym bardziej dla jednostek, jakie nie mają za dużych funduszy – po przejściu na stronę.