Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim ozdobić swą właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja podstawowa. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to nierzadko jedyne zadanie, jakie posiadają kolczyki i bransoletki. Niejednokrotnie biżuteria stanowi też wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że familia trwa od dziesięcioleci pomimo burz i napięć.

długie kolczyki

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Zauważanie biżuterii jako swego rodzaju pamiątki nie jest oczywiście nowością, od stuleci albowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki powierzane są albowiem z pokolenia na pokolenie. Małe dziewczynki patrzą z utęsknieniem na ciężkie korale leżące w maminej szkatułce, wiedzą przy tym, że choć teraz stanowią one skarb, którego niemal nie można dotknąć, w przyszłości przynależeć będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria będąca pamiątką po babci lub dalekiej cioci, która wiodła ciekawe życie daleko wykraczające poza alternatywy zapewniane przez świat, w którego ramach żyła. Często dawna biżuteria i zegarki wcale nam się nie podobają. Biżuteria bywa zbyt duża, ciężka a niejednokrotnie wręcz niestosowna i miałybyśmy duży problem z odpowiedzią na pytanie o to, jaki ubiór można byłoby uzupełnić o tego rodzaju dodatek. Przykłady: biżuteria.

Trudno jednak zakładać, że jest to kłopot, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że bransoletka, pierścieniei i diademy dziedziczone po przodkach nie mają wcale nas zdobić. Doceniamy to, że są wyraźnym przypomnieniem zamierzchłych czasów, w których wszystko było ładniejsze i mniej skomplikowane i temu w ten sposób do nich podchodzimy. Być może szanse na to, że założymy cioci kolczyki na pierwszą randkę są niewielkie, z całą pewnością jednak nie pozwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedaż. Przecież mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie możemy się tak po prostu rozstać. Sprawdź więcej: odnośnie bodypiercing.

Biżuteria dawna jest niepowtarzalna, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą biżuterią.

Jeśli uważasz, że prezentowany tu tekst jest cenny oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji hurtownia obuwia wólka kosowska!

Są to rzeczy, które są zrobione z reguły w jednym eksponacie, wyjątkowe. Miejsca z biżuterią antykwaryczną wizytują już nie tylko kolekcjonerzy czy klienci o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młodsze, aspirujące, które doceniają inwestycyjną wartość owego nabytku. Takie artykuły nie tracą na wartości. Nie jest to wyrób, który był wielokrotnie powtarzany. Jest ze złota, z platyny i ma niejednokrotnie diamenty, lub inne niespotykane kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kamienie inwestycyjne.

Biżuteria dawna to podarunek na lata. W ostatnim czasie karatowe kosztowności dały ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy pożytek.