Niewątpliwie każda przyszła mama bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, jak niezwykle istotna jest kwestia zrobienia koniecznych zakupów jeszcze przed narodzeniem dzieciątka. Taka wyprawka dla noworodka powinna być przemyślana w wszystkich drobiazgach. Co na pewno musi się w niej znaleźć?

dziecko

Autor: Kamilla Oliveira
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek na pewno bardzo ważne będą różnego rodzaju akcesoria do karmienia. Zdecydowanie przydadzą się pojemniki na pokarm oraz maszyna do odciągania pokarmu z piersi mamy. Poza tym na pewno nader ważne są pajacyki dla takiego małego dziecka. Na pewno warto zainwestować w wysokiej jakości pajacyki (więcej pod linkiem), które przydadzą się każdemu dzieciaczkowi oraz ułatwią mamie przeprowadzanie podstawowych czynności przy niemowlęciu, jak chociażby jego przewijanie. Wyprawka dla dziecka musi zawierać również wygodny becik, w który można owinąć dziecko w sytuacji, kiedy trafi się nieco bardziej ponury dzień. Wówczas zdecydowanie przyda się oprócz tego kocyk dla niemowlęcia. Producenci takich koców stawiają obecnie przede wszystkim na bardzo delikatne tkaniny, które nie podrażniają skóry małego niemowlaka. Na co jeszcze można zwrócić uwagę?

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Źródło: http://www.flickr.com

Wyprawka dla noworodka – powinna zawierać dodatkowo rzeczy niezbędne dla młodej mamy – środki higieny, ubrania i tym podobne.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przejrzeć nasz artykuł. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link badanie eeg u dziecka jak to wyglada i przejdź do następnej witryny.

Zdecydowanie dobrze sprawdzi się ulubiony szlafrok. Zawartość takiej torebki z wyprawką dla dziecka naprawdę warto mocno przemyśleć wcześniej. Jeśli już rozpocznie się poród, zwykle okazuje się, że nie ma już ani sekundy czasu na spakowanie takiej wyprawki przed wyjazdem do szpitala. W takiej sytuacji bardzo łatwo jest zapomnieć o czymś, co wkrótce okaże się niezwykle przydatne.

Zapobiegliwe matki pakują zatem taką walizkę o wiele wcześniej. To naprawdę bardzo dobry pomysł, dlatego zachęcamy wszystkie mamy do skorzystania z niego – spakowanie torebki kilka dni czy nawet tygodni przed planowanym porodem nic nie kosztuje, a na pewno może okazać się nader pomocne. Dzięki temu każda dziewczyna niewątpliwie będzie czuła się o wiele lepiej w szpitalu. Zadowolona mama to natomiast zdrowe niemowlę.