Moda na wyprzedażowy szał przywędrowała do nas z krajów zachodnich. Tam parę razy do roku, najczęściej przy zmianach kolekcji, sklepy odzieżowe i obuwnicze robią akcje wyprzedażowe, na których można kupić różny asortyment obniżony nawet o kilkadziesiąt procent. Również w naszych salonach odzieżowych staje się to coraz powszechniejszym zwyczajem.

ubrania

Autor: Kossmann
Źródło: Kossmann
Sklepy chcąc zapewnić sobie odpowiedni obrót sprzedają końcówki serii, zwalniając przy tym miejsce na półkach pod nowe kolekcje. A z kolei zyskują na tym kupujący, którzy mogą kupić modne ciuchy 2015 znacznie taniej, niż wynoszą standardowe ceny – modne sandały damskie.

Jeżeli chcesz zdobyć bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj informacje, które zwyczajnie Cię pochłoną.

Jednak jeżeli komuś będzie się wydawać, że sklepy będą dokładać do takich wyprzedaży, to trochę się myli. Sprzedażowa polityka jest taka, że na wszystkich produktach są naprawdę wysokie narzuty. Spora liczba klientów będzie kupować nowe kolekcje, tak więc sklep na takiej sprzedaży miał będzie duże zyski. W końcówce sezonu ceny są obniżane, ale i tak będą miały one taki poziom, że firma nie dołoży, natomiast klienci będą ucieszeni, że udało im się kupić sandały damskie wyprzedaż przez pół ceny.

Jest wiele osób, jakie tak naprawdę będą się ubierać głównie na tego typu promocjach. W ten sposób oni mogą zaoszczędzić całkiem pokaźną kwotę w ciągu roku, biorąc pod uwagę ceny ubrań w naszych sklepach. Jednak taki model kupowania ma dwa duże minusy.

ubrania

Autor: PresKA
Źródło: PresKA

Po pierwsze trzeba mieć trochę wolnych pieniędzy do tego, aby kupować na zapas, a nie wtedy, kiedy coś będzie potrzebne.

Okazać się bowiem może, że niedawno zakupione letnie paski do spodni damskie muszą poczekać prawie rok na to, aby je można było wreszcie założyć. Kolejnym problemem będzie to, że jeśli kupować się będzie na zapas artykuły dziecięce, to trzeba uważać na rozmiarówkę. Do okresu nastoletniego dzieciaki rosną bardzo szybko, niekiedy podczas jednego sezonu mogą podskoczyć o dwa rozmiary, więc niebezpieczeństwo że buty dla dzieci memo mogą się okazać za ciasne jest zawsze. Jednak jeżeli będą one kosztowały połowę normalnej ceny, to można jednak zaryzykować taki zakup – Memo.

Kategorie: