Chyba każdy człowiek spotkał się kiedyś ze starożytnym znakiem pod nazwą Urobor, który prezentuje węża jedzącego swój ogon. Znak ten jest od XVII w. używany także w matematyce w postaci odwróconej poziomo ósemki.

oferta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Taki symbol jubilerzy często stosują do tworzenia biżuterii.
kobiety

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Oznacza on nieskończoność oraz powtarzalność natury, ideę odrodzenia, perfekcję, harmonię, równowagę energii, cykliczność przemian i dostatek. Jest nie tylko niezwykle stylowy, ale także bez wątpienia piękny. Z tego też powodu jubilerzy tak chętnie po niego sięgają. Jest używany w wypadku łańcuszków czy pierścionków. Surowcem do jego produkcji jest zazwyczaj srebro lub złoto. Przedmioty z tego typu znakiem mogą dać sobie np. przyjaciółki bądź młodzi małżonkowie – oni szczególnie potrzebują bogactwa oraz szczęścia.
Dla przykładu jeśli chcesz, żeby Twoja narzeczona wiedziała, że Ci na niej zależy, możesz dać jej taką, np. bransoletkę. Dlatego też jeśli interesuje Cię symbol nieskończoności biżuteria z tego typu wzorem jest do nabycia u każdego dobrego złotnika.

Jeśli zaciekawiła Cię taka problematyka, bez ociągania sprawdź również to użyteczne źródło (https://mroptic.pl/unisex/oprawa-wlasna), gdyż przeczytasz tam niezwykle wartościowe informacje.

A kto powiedział, że nie mógłbyś zamówić precjozów z dodatkowym imieniem Twojej ukochanej? Napis mógłby być grawerowany albo stanowić oddzielny element. Osoby bardziej wymagające mogłyby też zakupić wyrób udekorowany szlachetnymi kamieniami. A przecież diamenty także są wieczne.

Odmiany stworzone dla płci męskiej są za to grubsze. Dla przykładu popularne są bransoletki dla mężczyzn, które posiadają znak nieskonczoności wykonany ze złota o próbie 333 i oferowane w cenie ok. 100 złotych.