Kamień ten występuje w przyrodzie 1000 razy rzadziej niż brylant. Może intrygować swą różnorodnością kolorów. Kolory takiego kamienia to kolory od liliowo-niebieskiego poprzez kobalt aż do niebiesko-fioletowego.
Tanzanity są to kamienie, które pomagają zrozumieć uczucia i pomagają także otwarcie je komunikować.

bag

Autor: sexyninjamonkey
Źródło: http://www.flickr.com
snowboard

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie tanzanity są źródłem sukcesu i źródłem zrozumiałych poglądów oraz mądrości. Niektórzy myślą, że uspokajają rozgorączkowany umysł i pomagają rozluźnić się i zwolnić tempo. Taki kamień jak tanzanit uosabia nieskazitelną i niekonwencjonalną elegancję. Tanzanity tym samym posiadają dobroczynny wpływ na pracoholików i osoby, które są przepracowane. Są to idealne kamienie dla osób, które preferują wyróżniać się z tłumu. Biżuteria z tanzanitem działa kojąco i inspirująco na te osoby, które urodzone są w kwietniu. Tanzanit określany jest też kamieniem magii, gdyż wzmacnia życie wewnętrzne i jest także nazywany kamieniem pracoholików, gdyż pomaga ludziom aktywnym życiowo znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.
tanzanity

Autor: Axami

Srebrna biżuteria z tanzanitem jest świetnym pomysłem na upominek i sposobem na podkreślenie własnej indywidualności.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej sexowne stroje kąpielowe damskie na ten wątek – informacje okażą się z pewnością niezwykle wciągające, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Osoba, która nosi taką biżuterię z tanzanitem chce wyróżnić się z tłumu i emanuje indywidualizmem oraz pewnością siebie. Właściwie oszlifowany i oprawiony tanzanit może zachwycać unikatową barwą i brylancją. Niezwykle szybko kamień ten stał się uosobieniem luksusu oraz wyrafinowania. Biżuterię z tanzanitem mogłyby wkładać kobiety w każdym wieku, gdyż jest to kamień bardzo uniwersalny, który wpasowuje się do różnorodnych okazji oraz różnych sukni. Najlepiej kamienie prezentują się w otoczeniu malutkich brylantów, które jeszcze bardziej ukazują jego niebieski blask.

Jest to również niezwykle wartościowy kamień podobnie jak diament, ale sporadycznie spotykany. Mówi się, że przy dotychczasowym wydobyciu, złoża tego kamienia będą wyczerpane za 10-15 lat.
Kategorie: