Wielki wpływ na to, co się nosi w Polsce, mają zwyczaje panujące w krajach zachodnich. Szczególnie mowa tu o USA. Stamtąd na przykład przeniosła się moda na typowe czapki z daszkiem i dużo podobnych rzeczy. Na chwilę obecną bardzo często można spotkać w Polsce młodych chłopców z dłuższą grzywką i czapką z daszkiem noszoną na czubku głowy. Na trendy wielki wpływ mają również produkcje filmowe oraz to, co noszą znani ludzie.

kobieta w sukience

Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niezwykle popularne są sieciowe sklepy odzieżowe, tak polskie, jak i zagraniczne. Jeżeli chodzi o modę damską, od kilku lat dominują spodnie tak zwane rurki jak również legginsy. Te ostatnie często występują w różnorodnych wersjach we wzory. Napiszmy jeszcze o tak gustownych dodatkach, jak portfele na łańcuszku (przykłady możesz sprawdzić tutaj: kontynuacja wpisu). Rzecz, która każda kobieta ma w torebce, a dzięki łańcuszkowi stanie się przy okazji bardzo elegancka.

Na duże gale powinnyśmy wkładać sukienki (czytaj tutaj). Wszystko jednak jest uzależnione od rodzaju uroczystości, na którą się wybieramy. Jeżeli jest to sylwestrowa noc, to połyskujące tkaniny będą zdecydowanie na miejscu. Jeżeli jednak szykujemy się na gwiazdkowe przyjęcie w naszym miejscu pracy, to lepiej odpuścić sobie taką ekstrawagancję i założyć coś mniej wyzywającego.

Pamiętajmy o mowie kolorów w modzie. Pewne odcienie są przez wzgląd na tradycje źle postrzegane. Idąc na uroczystość zaślubin lepiej zrezygnować z czarnej sukienki i zdecydować się na radośniejsze kolory. Przez długi czas granatowe sukienki kojarzono jedynie ze szkołą. Dzisiaj jednakże mundurki wyszły już z mody albo są dostosowywane do młodzieżowych preferencji. Należy jednak przyznać, że granat jest bardzo stylowy i doskonale się sprawdza w sferze zawodowej. Jeżeli dodatkowo dopasujemy ciekawe akcesoria w kontrastowych kolorach, można stworzyć bardzo ciekawą stylizację.