Farbowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena pań, jednakże w aktualnych czasach także wiele mężczyzn decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź w zaciszu swojego domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być zorientowanym, w jaki sposób wybrać farbę, aby włosy uzyskały wymarzony kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko powinieneś wybrać kolor, na jaki chcesz zafarbować swoje włosy, nie zapominając, że z reguły odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy niż na pudełku. Dodatkowo ważne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były wcześniej koloryzowane.

Ten link do www żaluzje drewniane warszawa zdziwi Cię niezwykle pozytywnie. Znajdziesz tam masę rzetelnych postów. W takim razie nie czekaj i klikaj!

Tylko w pierwszym przypadku rezultat może być przewidywalny, gdyż włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, trzeba zdecydować się na typ koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są prostsze do samodzielnego stosowania. Dzięki komfortowi ich nakładania nawet farbowanie włosów podczas wyjazdu będzie możliwe. Zaś normalne farby jak w ofercie wymagają większej staranności, jednak zawsze można poprosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta sprawdzenia jest farba luo color, w której amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie uszkadzającą włosów. Luo color zapewnia intensywny, a tym samym rozświetlony kolor z efektem trójwymiarowości. Do tego fantastycznie wzmacnia włosy i powoduje, że są wygładzone. Precyzyjnie pokrywa siwe włosy i można ją zakupić w większości sklepów kosmetycznych. Co poza tym trzeba wiedzieć, wybierając właściwą farbę?

Jeżeli masz czarne włosy i zamierzasz to zmienić, najpierw konieczna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie właściwie niewidoczny, a tylko doda refleksów. Co więcej delikatne włosy są dużo bardziej podatne na działanie farby, toteż nie należy nakładać plastikowego czepka dla spotęgowania efektu, a można nawet potrzymać farbę 5 minut krócej.

Jeżeli masz trudność z właściwym doborem farby lub pianki do włosów, lepiej udaj się do profesjonalnego fryzjera, który ma doświadczenie w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z pożądanym kolorem lub przeczytaj rady na . W innym razie może się okazać, iż nie takie były twoje zamierzenia, jednakże na szczęście farba także systematycznie się zmywa, natomiast włosy odrastają, zatem będzie czas na kolejne próby. Korzystając z naszych wskazówek z pewnością wszytko pójdzie dobrze.

Kategorie: