Zaczynając swoją drogę z tańcem, na pewno niejedno z nas myślało, jak imponująco będzie wyglądać za jakiś czas, w czasie pewnego poruszania się po parkiecie. Niestety, najpierw czekają nas raczej dziesiątki (jeśli nie setki) godzin spędzonych na trudnych ćwiczeniach.

Pytanie, które zada sobie wielu przyszłych tancerzy brzmi: czy strój jest wtedy mniej ważny? Nie, bo może być inny. Powinien być bardzo wygodny. Najistotniejszą jego częścią są bez wątpienia buty do tańca.
dziecko z mamą

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje wiele ich typów, od płaskich baletek, po wyższe buty do tańca towarzyskiego. Wszystkie ich rodzaje nadają się do określonych sposobów tańca. Nie zatańczymy figur baletowych w butach do jazzu, a taniec współczesny nie współgra z wysokimi butami kobiet, które preferują tango.
Buty do tańca mają jednak pewne wspólne elementy. Ich rozmiar powinien być dobrze dobrany. Jest to oczywiście kwestia bezpieczeństwa. W za luźnych lub zbyt ciasnych ryzyko kontuzji po prostu jest większe. Stopa nie może się w nich pocić, ale przede wszystkim przesuwać. Dlatego właśnie przed decyzją o zakupie (zwłaszcza przez Internet) powinno się dobrze zmierzyć stopę oraz dobrać rozmiar według instrukcji zamieszczonych na stronie witrynie sklepu. Jeśli jednak ledwie zaczynamy przygodę z tańcem, lecz traktujemy go naprawdę poważnie, poprośmy o radę instruktora.

Masz ochotę bardziej poznać prezentowany tutaj problem? Jeśli tak, zobacz przykłady (https://www.briju.pl/zareczyny/pierscionki-z-czarnym-brylantem) innych tego typu wpisów. One również opisują tę kwestię.

Nikt nie będzie znał naszych wątpliwości bardziej niż doświadczony tancerz. Powinniśmy też pamiętać, że buty do tańca dla początkujących bardzo często są odmienne od tych dla doświadczonych tancerzy, którzy już dawno rozpoczęli swoją taneczną drogę. Jako ilustrację tego problemu można pokazać obuwie na damskie buty obcasach do tańca klasycznego. W zależności od rodzaju obcasa będą one bardziej lub mniej stabilne.

Zwróćmy także uwagę na jakość materiału, z którego but jest zrobiony. Czy będzie odporny na pęknięcia i zniszczenia? Jeśli wydaje się solidny, to prawdopodobnie właśnie dobraliśmy właściwą parę.