Współcześnie jesteśmy zalewani olbrzymią ilością różnorodnych filmów. Niemalże parę razy w tygodniu kilka filmów ma premierę. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może zobaczyć coś, co naprawdę lubi.

ubranko

Źródło: pixabay.com
wichry namiętności

Autor: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wybieramy się do kina, faktycznie można dostać zawrotu głowy – oferta filmów jest przeogromna. Puszczane są filmy dla dorosłych, filmy animowane, filmy sensacyjne, przygodowe, melodramaty, historyczne, romantyczne, dosłownie – wszystko. Dawniej było trochę inaczej – propozycja była skromniejsza, a do zbiorowej świadomości przedzierały się jedynie filmy, które zdobyły prawdziwe uznanie, jak na przykład Żywot Briana. Dzisiaj o tym decydują nakłady finansowe. Jeżeli producent chce, by film znalazł się na liście o największej oglądalności, wykupuje mnóstwo reklam. W taki sposób mierne filmy są chętnie oglądane. Żywot Briana nie miał takiej reklamy, a mimo to wiele osób go zobaczyło. Czasami filmy są tak popularne, że po jakimś czasie tworzone są ich nowsze wersje. Tak powołany został do życia film Sekretne okno. Oryginał przez wiele lat był wzorem doskonałego thrillera. Pokolenia oglądały go z przejęciem. Johnny Depp jako nowszy bohater może nie sprawdza się w doskonale, ale ta produkcja i tak warta jest uwagi. Sekretne okno sprawdza się podczas każdego wieczoru filmowego- ceneo.

Czasem, podobnie jak w wypadku nadmiernego rozreklamowania filmu, gdy staje się popularny nie z uwagi na swoje walory lecz poprzez pieniądze, film zyskuje popularność w pewien sposób wbrew widzom. Tak było z wywołującym wielkie kontrowersje filmem Mela Gibsona. Film Pasja strasznie podzielił widzów. Większość nich mówiła, że jeśliby wiedzieli, w jakim stylu zrobiony jest firm, nigdy by na niego nie poszli. Ten film cieszył się ogromnym zainteresowaniem jeszcze podczas kręcenia. Reżyser ostrzegał, że to nie będzie kolejny cukierkowy film o Chrystusie, ale nikt nie chciał go słuchać. Pasja – film – przeszedł najśmielsze oczekiwania: ludzie mdleli podczas seansów, wychodzili z sal kinowych, wyzywali reżysera. Podobne doświadczenia spotykały twórców budzącego kontrowersje filmu z plejadą gwiazd. Wichry namiętności to produkcja, jaka mówi o zakazanej miłości.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej w opracowaniu (http://www.nawstol.pl/229-salon-fotele) na analizowany w tym serwisie temat, to kliknij tu, a z pewnością Cię one zaintrygują.

To dramat, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Opłaca się go zobaczyć. To wspaniałe kino, jednak Wichry namiętności to film trudny, który skłania do refleksji- polecane wichry namiętności.