XXI wiek określa wielość stylów w modzie. Ich mieszanie, szczególnie przypadkowe, oczywiście nie świadczy o posiadaniu wysublimowanego gustu, choć przy tym warto stwierdzić, że modowe wpadki w rzeczywistości mogą przytrafić się także prawdziwej elegantce.

buty

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie skarpet do sandałów jest chyba najbardziej sztandarowym przykładem modowej wpadki. Aby się przed nimi ustrzec i zadać szyku tak podczas spaceru po skwerze, jak i w czasie rodzinnego przyjęcia w ogrodzie, wystarczy jedynie trzymać się ustalonych zasad, choć i od nich także zdarzają się wyjątki. Zakupione w markowym sklepie Lasocki buty na paski, zawsze potrzebne w wakacje sandały na niskim obcasie, jak również te na masywnej koturnie, najlepiej wyglądają na bosej stopie, zwłaszcza jeśli te stopy są właściwie pielęgnowane, a paznokcie pedicure klasyczny warszawa dokładnie pomalowane np. czerwonym lakierem. Natomiast kompletnie inne zasady obowiązują w przypadku tenisówek czy ogólniej, butów sportowych. Tu założenie bawełnianych skarpetek staje się obowiązkiem, a buty New Balance w zestawieniu z lekkimi skarpetami ze znakiem firmowym tego samego producenta zapewniają najwyższy komfort użytkowania nawet w trakcie letnich upałów- buty lasocki ceneo.
t-shirt

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Kolorowe skarpety przyciągają wzrok, chociaż tego rodzaju dodatki trzeba nosić ze sporym wyczuciem. Stąd niektóre vademeca mody doradzają, aby w ogóle zrezygnować z zakładania takich skarpet albo stopek – przecież nawet bladopomarańczowe buty Adidas damskie najkorzystniej prezentują się w połączeniu ze stonowaną szarością. Ponadto posiadanie identycznych par skarpet znajduje całkiem praktyczne uzasadnienie, ponieważ nie trzeba ich kompletować po wypraniu. Natomiast panie, które uwielbiają spacerować w balerinach muszą obowiązkowo zaopatrzyć się w śliczne stopki. W tym przypadku dostępna kolorystyka w zasadzie nie pozostawia nic do życzenia, więc modna czterdziestolatka trzyma w szufladzie przynajmniej tyle par stopek w szmaragdowych czy beżowych odcieniach, ile t-shirtów wisi w ogromnej szafie- adidasy damskie.

Wszystkie reprezentantki płci pięknej w mniejszym lub dużym stopniu interesują się modą, jednak nie wszystkie zamierzają ubierać się wedle aktualnych trendów. Czasami po prostu ważna staje się wygoda, a potencjalnymi wpadkami niektóre dwudziestolatki wcale się nie przejmują.