Każdy chyba z nas chce jak najlepiej się prezentować, jednak natura często lubi ludziom spłatać figle. Na skórze pojawiają się różne blizny, przebarwienia czy rozstępy, które czasami mogą znacznie pogorszyć wygląd. Często wynikają one z zaniedbań danej osoby, ale są też takie na które nie ma się wpływu, powstałe przykładowo w wyniku wypadku czy choroby.

Pośladki po zabiegach Proshock Ice

Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu kłopotom z wyglądem skóry da się w jakiś sposób zapobiegać – będzie to najwygodniejsze rozwiązanie i najczęściej również dużo tańsze od ich ewentualnego leczenia. Jeżeli już się jednak zaczną pojawiać, to na szczęście współcześnie można sobie z większością z nich doskonale sobie poradzić, choć oczywiście czasami może to sporo kosztować. Nowoczesne lasery i inne urządzenia, specjalne kremy, maści i preparaty są bardzo skuteczne, radzą sobie z wszelakimi przebarwieniami skórnymi, plamami, przekrwieniami czy nawet tatuażami.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę psychiatra w bydgoszczy naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie stawki, więc się nie rozczarujesz!

Od niedawna są również dostępne sposoby na usuwanie rozstępów, jakie jeszcze niedawno były bardzo dużym problemem dla niejednej młodej mamy.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u pań, jakie spodziewają się dziecka. W wyniku zmian hormonalnych jakie są związane z ciążą maleje elastyczność i wytrzymałość skóry. Jeśli dołoży się do tego zmianę wagi, to w pewnym momencie włókna pęcznieją i na powierzchni skóry będą się pojawiać cieniutkie początkowo, a później powiększające się paski. Są one niestety trwałe i bardzo trudne do wyeliminowania, dlatego też najlepszą metodą będzie właściwa profilaktyka.

Bardzo dobrze będą się w niej sprawdzać różne maści i kremy, które nawilżają skórę i dostarczają składników sprawiających, że stanie się ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiegoś powodu rozstępy się jednak wystąpią, to od jakiegoś czasu jest także skuteczny sposób na to, żeby dać sobie z nimi radę.

Używa się w nim kwas polimlekowy znany też jako Sculptra. Pobudza on produkcję naturalnego kalogenu i znacznie zwiększa sprężystość skóry, i dzięki swoim właściwościom jest szeroko wykorzystywany w zabiegach pozbywania się defektów czy odmładzających.