W życiu każdego mężczyzny nadchodzi tego typu moment, kiedy zapoznaje swoją lepszą połówkę i chce z nią spędzić pozostałą część swego życia. Aby tak było, musi m.in. kupić jej kwiatki oraz w bardzo romantycznych okolicznościach poprosić ją o rękę.
Potem musi pójść do sklepu złotniczego i wybrać odpowiednie obrączki.

obrączki sklep

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Ich kształt, wielkość czy też konkretny surowiec, z którego były wykonane to sprawa osobista. Oczywiście narzeczony może mieć nadzieję na poradę złotnika, który mógłby pokazać przeróżne odmiany złota, pallad czy też tytan. Oczywiście najpopularniejsze jest złoto, ponieważ mogłoby ono mieć różne odcienie (choćby żółty, czerwony czy też biały) i jest bardzo solidne. Obrączki takie występują w różnych próbach, np. najbardziej popularna jest próba 585, ale może być ona wyższa (np.

Podoba Ci się tego typu post? To super, jeżeli chcesz poznać coś równie niebanalnego, to zapewne zaciekawi Cię także ważna oferta (https://luxuryforyou.pl/jakscinac/).

750) albo niższa (333 czy 375). Jeśli chcesz zakupić tego typu obrączki sklep złotniczy na pewno ma ich znaczny wybór. Poza tymi wykonanymi ze złotego kruszcu, bardzo znane są też obrączki srebrne. Niestety jest to miększy metal, co powoduje, że jest mniej trwały. Dlatego też najczęściej używa się go w wypadku produkcji obrączek przyjaźni. Zazwyczaj używaną próbą obrączek wykonanych ze srebra jest próba 925.

Dla co poniektórych osób pewnym zaskoczeniem może być fakt, że najcenniejszym materiałem stosowanym do produkcji obrączek jest nie tyle złoto, co platyna. Jej kolor jest podobny do srebra. Ważne w wypadku takiego tworzywa jest to, że jest to metal przeciwalergiczny.

Jego masa jest wyższa od pierścionków ślubnych wykonanych ze złotego kruszcu, co w połączeniu z ich bardziej znaczącą wytrzymałością powoduje, że platynowe obrączki (niezależnie czy próby 950, czy 600), są stosunkowo drogie. Następnym uznawanym przez jubilerów oraz ich klientów materiałem jest tytan, który cechuje się dużą wytrzymałością. Obrączki z niego są niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zarysowania.