Wydawałoby się, że o tym, że jesteśmy katolikami nie należy nikomu przypominać. Przecież co tydzień w niedzielę chodzimy do bazyliki, a codziennie przestrzegamy dziesięciu przykazań.

Niemniej jednak miło jest posiadać coś, co będziemy czuli na swym ciele, a co upewnia nas, że nie jesteśmy samotni.
odzież - obrazek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Taką rolę spełniają wszelkie dewocjonalia, jakie z przyjemnością nabywamy swym najbliższym. Doskonałym przykładem może być zwykły pozornie srebrny krzyżyk, jaki możemy zakupić np. swemu dzieciakowi na pierwszą komunię.

Potrzebny jest Ci link do www (https://ebut.pl/pl/buty/meskie/trampki-i-tenisowki)? Nie martw się. W naszym kolejnym artykule znajdziesz to, czego Ci trzeba. Zapraszamy!

Należałoby dopowiedzieć, że tego typu krzyżyk mógłby być dodatkowo udekorowany przykładowo małymi kamieniami, przykładowo diamentami czy naszym złotem Bałtyku, zatem bursztynem. Warto również wspomnieć, że tego typu krzyżyk ma przypominać nam każdego dnia o męczeńskiej śmierci Syna Bożego, o Jego ogromnym poświęceniu dla wszystkich nas. Dzięki takiemu krzyżykowi może będziemy jeszcze lepszymi katolikami? I będziemy robić ponadto więcej pozytywnych rzeczy? Trzeba pamiętać, że to na pewno do nas powróci.

srebrny krzyżyk

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com
Warto również dopowiedzieć, że na wiszącym na naszej szyi naszyjniku wcale nie musi być tylko jedna ozdoba. Przecież może być tam powieszony także jakiś wisiorek jak i na przykład srebrny krzyżyk. A gdzie go można by zakupić? Dla przykładu blisko kościołów często są różne sklepy z dewocjonaliami. Tam moglibyśmy spokojnie zobaczyć dostępny asortyment i wybrać dla siebie to, co odpowiada nam najbardziej.

Jeśli jednak nic nam się nie spodoba, to aktualnie moglibyśmy również zrobić takie sprawunki zwyczajnie w sieci. W tamtym miejscu jest niezwykle duży wybór również krzyżyków jak i łańcuszków.
Kategorie: