Jeśli interesujemy się modą, to na pewno przenika ona do naszego życia w sposób całkowicie naturalny, niezauważalnie wręcz, bowiem przy codziennych zakupach już odruchowo wybieramy to, co charakteryzuje się wysoką jakością i należytym wykonaniem. Taką postawę musimy zwykle dopiero nabyć, jako że nikt z nas nie rodzi się z „dobrym gustem”. Dlatego też, jeśli chcemy zacząć być prawdziwymi fachowcami modowymi, to jak najszybciej zacznijmy się dokształcać.

skarpetki

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwość podejmowania decyzji w czasie zakupów to zdolność wynikająca z faktu, że wiemy, na co warto wydawać pieniądze, a na co nie. Tym też sposobem zaoszczędzimy czas i sprawimy, że cała nasza rodzina będzie dobrze ubrana. Nawet tak zdałoby się banalne elementy ubioru, jak skarpetki dla dzieci mogą być zakupione z głową i mądrze, bądź z kolei byle jak. Lepiej patrzeć na jakość, nie na ilość. To pierwsza zasada.

Pamiętajmy również o tym, że nawet w sklepach sportowych nasza wiedza przyda nam się i sprawi, że swobodnie dobierzemy torby Poznań, które dzięki swoim wytrzymałym materiałom i jakości wykonania przypadną nad do gustu – stylowe torby. Nie bójmy się jednocześnie eksperymentować i przełamywać rozpowszechnione zasady modowe. Nie warto natomiast decydować się zawsze na to, by wydać mniej po to, żeby mieć więcej. Jest to zasada proponowana nam wszystkim na popularnych wyprzedażach, jednakże nie jest ona najlepszym doradcą. Pamiętajmy, że tego typu postawa jest mało ekologiczna i mało ekonomiczna, gdyż raz kupione, wysokiej jakości spodnie jeansowe męskie Wrangler będą służyły nam lepiej i dłużej, niż niskiej jakości sztruksy zakupione w hipermarkecie.

Jeżeli zatem chodzi o łamanie modowych zasad, to tyczy się ono raczej jedynie schematów dobierania poszczególnych elementów stroju. I tak, na przykład bielizna modelująca Wrocław może być noszona nie tylko od święta, ale też na co dzień, a drogą kolię możemy łączyć z białą bluzką i jeansami – możemy to zrobić w jednym miejscu. Takie „naginanie zasad” często sprawdza się w praktyce i dzięki temu nasz wizerunek staje się ciekawszy i wyróżniamy się z tłumu normalnie ubranych ludzi, którym nie chce się wyglądać lepiej. Pamiętajmy, że wygląd jest jak najbardziej ważny!
Kategorie: