Nadwaga jest zmorą naszych czasów. Jak informują dziennikarze, już dzieci w przedszkolach mają problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Karą należałoby tutaj obarczyć tak wytwórców artykułów żywnościowych, jak i samych klientów marketów. Teraz w sklepach można kupić praktycznie tylko te produkty spożywcze, które mają w składzie tuczące substancje, np. płatki są dosładzane syropem glukozowo-fruktozowym.

męska moda

Źródło: pixabay

Natomiast sami ojcowie nieczęsto uczą pociechy reguł zdrowego odżywiania. Bądź co bądź, w najgorszej sytuacji pozostają ci, którzy już w dzieciństwie mają nazbyt postawną figurę, ponieważ w dojrzałym wieku o wiele trudniej im zrzucić nadliczbowe kilogramy.

Faceci, w przeciwieństwie do pań, raczej nie starają się tuszować swojej nadwagi, co rzecz jasna nie oznacza, że zamierzają eksponować zbyt duży brzuch. Sprawa kupna odzieży także najczęściej schodzi na dalszy plan, choć panowie po czterdziestce w żadnym razie nie rezygnują z kupna nowych spodni w dużych rozmiarach albo koszulek polo 6xl czy 7xl – . Kiedy jedni faceci nie mają jakichkolwiek wątpliwości z wyborem odzieży, to inni zdają się na gust swoich partnerek albo sióstr. Jedno jest jednakże pewne: akurat w tym przypadku upodobania obu płci raczej zbytnio się nie różnią.

W skład najbardziej tradycyjnego stroju na powszedni dzień wchodzą jasnoniebieskie spodnie jeansy i najrozmaitsze podkoszulki na ramiączkach albo bez. Tego typu połączenie bywa uniwersalne, ale nie zawsze praktyczne, bo w czasie upałów lepiej grube spodnie wymienić na spodenki do kolan. Jednak koszula polo 6xl w każdym przypadku będzie eksponować zbędne kilogramy, szczególnie jeśli jej dominującym wzorem będą poziome pasy.

Ten proponowany link ma fascynujące informacje na prezentowany temat, zatem, jeśli ta problematyka Cię intryguje, to zobacz to koniecznie.

Tęgi mężczyzna powinien raczej zamawiać stroje w ciemniejszych barwach, ponieważ te jasne dodatkowo pogrubiają sylwetkę.

męska moda - garnitur

Autor: Ben Cappellacci
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w lecie trudno ukryć nadwagę, o tyle zimą można włożyć luźną kurtkę i wyglądać choć trochę szczuplej. Jednakże minusowe temperatury oczywiście zmuszają panów również do noszenia cieplejszej odzieży, a grube swetry wyglądu na pewno nie poprawią. Z tego powodu lepiej pójść wpierw do dietetyka, a później na siłownię i basen, niż próbować z konkretnych elementów garderoby tworzyć mniej bądź bardziej udane stylizacje – oferta sklepu: . A jak przekonują psycholodzy, faceci we frakach bywają postrzegani przez panie jako bardziej atrakcyjni, a szczupli panowie we wspomnianych kreacjach wyglądają o wiele lepiej niż ci otyli.