Nie ma na całym świecie malucha, jaki nie chciałby w pewnym momencie imitować w pewnych czynnościach swoich rodziców. Przykładowo malowanie się do ubrania. Małe dziewczynki z chęcią pożyczają szminkę, a potem ubierają jakąś „dorosłą” biżuterię.

bluzki

Autor: Magdalena Dubiel
Co powinni wtedy zrobić rodzice?
świat

Autor: Ogrody Natury
Powinni oni chwalić je za dążenie do samodzielności i pójść z nimi na jakieś zakupy, aby kupić dzieciakom różne utworzone dla nich towary. W przypadku biżuterii, nie muszą to być wcale jakiekolwiek zabawki. To mogłyby być zwyczajnie mniejsze odmiany prawdziwych wisiorków czy kolii. Oczywiście mogłyby to być pełnowartościowe kolczyki dla dzieci wyprodukowane ze srebra lub rajstopy ze wzorami złota (np. o próbie 585). Mogłyby mieć najprawdziwsze kamyki szlachetne, przy czym w przypadku biżuterii dla dzieciaków dobrym kompromisem mogłaby być cyrkonia. Jest to niedrogi sztuczny kamień, lecz swoim wyglądem potrafi oczarować nie tylko każde dziecko. Dla bardziej wymagających osób, można oczywiście znaleźć tego typu biżuterię z np. prawdziwymi brylantami.
Linia Level One ASICS

Autor: ASICS
Źródło: ASICS
Dekoracją na takim kolczykach dla dzieciaka mogłyby być sylwetki bohaterów różnych bajek, które wszyscy znają m.in. z telewizji. Z wyglądu takie kolczyki dla dzieci, szczególnie te, które są stworzone ze złotego kruszcu, są niezwykle delikatne i wyjątkowo uwydatniają jakże uroczą twarzyczkę małej córeczki. To doskonały prezent na jakąś okazję, na przykład Gwiazdkę, urodziny czy też pomyślny pierwszy dzień w przedszkolu.

Po otrzymaniu tego typu upominku Twe dziecko na pewno będzie niezwykle szczęśliwe oraz dumne zarówno z upominku, jak i ze swoich rodziców. Taki podarunek byłby dla niego wyjątkowo wielkim wydarzeniem.