W dzisiejszych czasach mnóstwo kobiet w różnym wieku walczy z kłopotem, jakim bezspornie jest cera trądzikowa. Często jest ona trudna do rozpoznania, bo często jest mylona z cerą przetłuszczającą się.
Podstawa, to właśnie właściwe rozpoznanie, należy w tym miejscu zwrócić wzmożoną uwagę na kilka podstawowych objawów, między innymi: rozszerzone pory, częste występowanie zmian ropnych, pojawianie się krostek lub wyprysków, pryszcze z czasem pojawiają się również na plecach i dekolcie, standardowe środki nie pomagają na twoje problemy.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Dla ludzi z tym problemem, kluczową kwestią jest odpowiedź na pytanie: jak zadbać o cery z trądzikiem ? Jest tutaj kilka podstawowych rad, które powinny okazać się pomocne. Podstawowym błędem jest używanie antybakteryjnych mydeł i żeli, ponieważ głównym powodem występowania trądziku są przemiany hormonalne w dorastającym organizmie, a nie jak uważa większość ludzi – bakterie. Następnym czynnikiem wartym wspomnienia jest konieczność używania toniku po umyciu buzi przy pomocy żelu – zwęzi on ujścia gruczołów potowych a także odświeży skórę.

Czy ta aktualna treść podoba Ci się tak bardzo, że pragniesz przeczytać inne? To fantastycznie! W takim razie zapraszamy na nową stronę.

Należy jednak pamiętać, że tonik nie powinien zawierać alkoholu. Warto pomyśleć również o złuszczaniu skóry, jednak należy robić to z rozwagą.

Do cery trądzikowej odpowiednie są peelingi enzymatyczne oraz preparaty z kwasami owocowymi, nie poleca się natomiast używania peelingów mechanicznych, ponieważ w rezultacie możemy jedynie wzmocnić objawy schorzenia. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest unikanie promieni słonecznych. Promienie słoneczne pozbawiają wilgoci skórę, która w następstwie zaczyna produkować więcej łoju. W przypadku, kiedy zauważymy zaczerwienienie zapowiadające pojawienie się „niespodzianki” należy użyć sztyftu działającego punktowo. Obecnie na rynku jest dużo tego rodzaju preparatów, także każdy bez kłopotu powinien znaleźć coś dla siebie. Ostatnią radą jest przestrzeganie tego co jemy. Wprawdzie nie ma badań stwierdzających, że na przykład jedzenie ostrych przypraw ma wpływ na powstawanie trądziku, jednakowoż odpowiednie odżywianie ma dogłębny wpływ na naszą cerę .

Konkludując, marzeniem każdej osoby jest promienna cera, poniektórzy z nas mają jednak wyraźniejsze problemy z jej uzyskaniem. Trądzik leczenie trądziku w salonie glowspa jest zmorą znaczącej ilości kobiet, jednakże przy zastosowaniu się do kilku prostych reguł możemy znacząco zmniejszyć szansę jego wystąpienia.