Wraz z rozwojem internetu zaczęto tworzyć coraz nowsze sklepy on-line. Wiele produktów możemy nabyć nie tylko w ojczystych sklepach, ale również zagranicznych. Zakupy przez internet nie zawsze jednak są takie proste jakby się wydawało.

Najbardziej istotnym punktem w trakcie robienia zakupów w sieci powinno być zapoznanie się z zasadami zakupów w danym sklepie tudzież opiniami wcześniejszych klientów na jego temat. W przypadku zakupów w sklepach poza granicami kraju czy też portali aukcyjnych mających w ofercie produkty zagraniczne, powinniśmy być bardzo uważni. Produkty z zagranicy to często większy wydatek, bądźmy więc pewni, że nasze pieniądze będą rozsądnie wydane. Zależnie od sezonu można odnaleźć okresowe promocje w sklepach internetowych na konkretne produkty – przejrzyj ofertę sklepów, gdzie dostępne są buty w rozmiarze 35. Przykładowo w okresie letnim mogą być to szorty kąpielowe Henderson bądź różnego rodzaju tankini i inne stroje kąpielowe dla pań. Warto korzystać z tego typu promocji, dzięki nim można zakupić zagraniczny produkt po bardzo przystępnej cenie. Robiąc zakupy w sklepach zagranicznych powinniśmy znać język chociaż na poziomie podstawowym, aby rozumieć warunki zakupu.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczący problem sprawiają klientom odmienne oznaczenia rozmiarów ubrań czy też obuwia w zagranicznych sklepach internetowych. W wielu sklepach trudne do odnalezienia będą na przykład buty sportowe rozmiar 35, odnajdziemy za to inne oznaczenia rozmiarów. Podobnie jest w przypadku odzieży- niemal na całym świecie stosowane są standardowe oznaczenia rozmiarów na przykład sukienki rozmiar L od słowa „large”. Większy kłopot pojawia się jeżeli chodzi o oznaczenia numeryczne.

Zaintrygował Cię omawiany wpis? Jeśli tak, to na pewno zaciekawi Cię również ten wciągający wpis (https://www.13tattoo.pl/) – on nawiązuje do podnoszonej problematyki.

Ustala się je według tabeli europejskiej, angielskiej albo amerykańskiej – sprawdź, czym jest tankini. Przed zakupami dobrze jest poszukać w internecie tabelek, które przybliżą nam wymiary określonych rozmiarów sprzedawanych w zagranicznym sklepie on-line. Można odnaleźć przykładowo porównawcze tabele z rozmiarami w Europie oraz innymi.

Zakupy w zagranicznych sklepach on-line to nierzadko dobre ceny a także niepowtarzalne produkty. Pamiętajmy jednak o odpowiednim dobraniu rozmiaru zgodnie z obowiązującymi oznaczeniami w danym kraju, by nie musieć później borykać się ze zwrotem produktu do sklepu.
Kategorie: