Polski producent odzieży damskiej , męskiej czy dziecięcej napotyka w swojej działalności na liczne przeszkody. To przyczynia się do zmniejszenia konkurencyjności polskiej odzieży na rodzimym rynku. Nie powinien budzić zdziwienia fakt, że że odzież, powstająca w Polsce, to niejednokrotnie towar lepszej jakości, niż ten wyprodukowany w Chinach.

kobieta w sukience

Autor: Antti Väyrynen
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbywalnym utrudnieniem są wysokie ceny materiałów oraz rosnące koszty produkcji.

Czy niniejszy post jest według Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię także to wiarygodne źródło (https://www.luxuryforyou.pl/ceny/) – mówi o pokrewnej tematyce.

W Polsce również koszty zatrudnienia pracowników nierzadko zniechęcają pracodawców. Jeżeli jesteśmy małą firmą wówczas najchętniej nawiązujemy współpracę z podwykonawcą. Jest to częsta praktyka młodych projektantów, którzy pragną założyć swój biznes.

Najczęściej są to ubrania produkowane na małą skalę. Idealnym systemem sprzedaży jest strona internetowa. Ilość towaru nie jest zbyt duża, a wybór wzorów raczej niewielki. Różnorodny asortyment oferowanych wyrobów z dzianiny jest oczywiście ważny, jednak są też bardziej znaczące wartości budowania dobrej marki.

sklep z ciuchami

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Firma konfekcyjna, która chciałaby podjąć działania na większą skalę, musi kolejności obniżyć koszty produkcji.Aby więcej produkować należy obniżyć ceny naszych ubrań.Nie od dziś wiadomo, że konsumenci oczywiście cenią sobie dobrą jakość, ale jeszcze bardziej wybierają produkty, które mają niewygórowane ceny.Należy się z tym faktem liczyć, jeśli pragniemy trafić do większej liczby kupujących.Jednakże przeniesienie produkcji przykładowo do Bangladeszu, czy innego dalekiego kraju, gdzie wykorzystuje się pracowników nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Oczywiście mamy też możliwość obrania inne strategii. Produkując towary w kraju mówimy do odbiorcy, dla którego liczy się jakość, a zwłaszcza pochodzenie towaru. Takie osoby są gotowi zapłacić więcej za za rzecz zaprojektowaną w kraju. W świadomości wielu osób chińskie produkty są słabej jakości, a czasami nawet groźne w użyciu. Co chwile słyszy się w środkach masowego przekazu, że Chińczycy stosują niebezpieczne dla skóry barwniki.

Oprócz tego producent odzieży damskiej, wytwarzający swoje rzeczy w kraju może w strategii komunikacyjnej marki uderzyć w ton patriotyczny. Hasło: kupując polskie produkty, tworzysz miejsca pracy jest zrozumiałe i naturalne przez wielu klientów.