„Młody dżentelmen powinien znać się na 3 sprawach: winie, biżuterii oraz kwiatach” – tą sentencję usłyszałem gdy byłem młodym człowiekiem poszukującym swej drugiej połówki. I coś w tym jest, bowiem znajomość tych dziedzin o wiele ułatwia kontakty międzyludzkie, a wiemy że by znaleźć kogoś na takiego musimy wyjść do ludzi. Inaczej się po prostu nie uda. Odpowiednio wychowany mężczyzna powinien kiedy niekiedy ofiarować swej sympatii kwiatki.

Autor: paper_by_design
Wiedza o biżuterii przyda się już w chwili w której serduszko zabije nam silniej i będziemy w 100% przekonani że to ta wyjątkowa. Dobrać pierścionek do preferencji ukochanej kobiety wcale nie jest najprostszym zadaniem. Wbrew pozorom jedynym półproduktem jubilerskim nie jest Diament.

U jubilera możemy zaopatrzyć się w biżuterię wykonane z różnych kamieni. Kwestię tę komplikuje jeszcze to, że zazwyczaj indywidualnym kamieniom przypisane są szczególne właściwości. Trudno orzec czy tak jest faktycznie, jednakże niektóre kobiety zwracają uwagę na takie detale.

Przykładem może być Ametyst. Ten kamień szlachetny jest przede wszystkim polecany ludziom zapracowanym, gdyż podobno ma właściwości sprzyjające relaksowi. Dawniej sądzono, że chroni przed pijaństwem. Osoby interesujące się mistycyzmem wierzą, że Ametyst oczyszcza z negatywnej energii pomieszczenia w których przebywamy. Trudno zweryfikować takie twierdzenia, ponieważ są one niesprawdzalne, ale jeśli komukolwiek drobiazg z jakiegokolwiek kamienia szlachetnego dopomaga, to dlaczego nie. A jeśli ufność w naszyjnik z Ametystem ma zagwarantować nam spokój i harmonię to nie ma po co zmagać się z zakorzenionymi od czasów starożytnych teoriami.

Oczywiście nie jedynie narzeczeni nabywają biżuterię. Nierzadko poszukujemy po prostu upominku dla kogoś bliskiego z powodu rocznicy czy dlatego iż mamy na to ochotę. Ponieważ Ametysty są jednymi z bardziej cenionych kamieni z grupy kwarców wśród jubilerów, stanowią one znaczący asortyment w katalogach firm kategoryzowanych w wyszukiwarkach jako hurtownia jubilerska (polecany sklep). Biżuteria z kamieni szlachetnych aktualnie to nie tylko domena kobiet. Także panowie gustują w tego rodzaju dodatkach (spinki do mankietów, przypinki do garniturów, a nawet naszyjniki.)
Kategorie:

Powiązane Posty

W jaki sposób zidentyfikować oryginał? Czy bransoletki Pandora godne są swojej ceny?

Aktualnie na rynku mamy bardzo duży wybór biżuterii. Jedne są niedrogie, inne bardzo drogie. Czy dobrze jest więc inwestować kilkaset złotych w bransolety, które po pewnym okresie zdołają nam się znudzić? Jak na dodatek do tego poznać oryginał?


Marka Pandora Polska oferuje szeroki wybór ręcznie dopieszczanej biżuterii o dzisiejszym wzornictwie, stworzonej jedynie ze szlachetnych metali.

Markowe obuwie sportowe i popularne okulary – klasa i znakomity styl

Ubiór ma dla większości z nas nadzwyczaj ważne znaczenie. Nic więc dziwnego, że częstokroć dążymy ubrań atrakcyjnych i na czasie, takich, które wpisują się w obowiązujące trendy modowe. Dodatki oraz akcesoria do ubioru również mają dla nas ważkie znaczenie, bo mogą one istotnie wpłynąć na całą stylizację.

Panie uwielbiają różnorodne kosmetyki

To rzecz jak najbardziej powszechna, że każda z kobiet ma w swojej kosmetyczce chociażby i krem do twarzy czy balsam do ciała. Dziewczęca uroda wymaga dbałości i troskliwości, z tego powodu dziewczęta przykładają do nich tak wielką wagę.


Prawda prezentuje się jednakże tak, że co chwila ulubione kremy zaczynają alergizować.