Kiedy zaglądamy do sklepów jubilerskich, należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki jakim nasze zakupy będą udane.
Kupowania biżuterii Polacy nie traktują już jak nieprzystępnej dla zwyczajnego „zjadacza chleba” ekstrawagancji.

gust

Autor: Shota Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
W ogromnych handlowych centrach działa dziś po kilka sklepów jubilerskich i z reguły jest w nich spory ruch.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://ebut.pl/pl/buty/meskie) a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Biżuterię dobrze jest nabywać w tych sklepach, gdzie szlachetne kamienie opatrzone są certyfikatami potwierdzającymi ich autentyczność. Kupowanie biżuterii od prywatnej osoby czy też w niesprawdzonym sklepie online może się skończyć wielkim zawodem. Niewyrobione oko najpewniej nie zorientuje się, że niegodziwy zbywca sprzedał tombak miast złota czy też że naszyjnik infinity jest ze złota, jednak gorszej jakości, niż to wypływało z opisu zbywcy.

naszyjnik infinity

Autor: Ines Apro
Źródło: http://www.flickr.com
kostiumy

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
A gdy podarek od jubilera nie podoba się obdarowanemu? Do biżuterii kupowanej w sklepie stacjonarnym stosuje się jednakowe reguły zwrotów co do wszelkiego innego wyrobu, a więc, kiedy towar będzie pełnowartościowy (nie jest niekompletny), ekspedient nie ma obowiązku zamiany. Co innego kupowanie w sklepie online: każdy artykuł może zostać zwrócony w terminie 14 dni od daty doręczenia. Nie potrzeba podawać sprzedawcy przyczyny zwrotu. Większa część salonów (nie jedynie jubilerskich) gwarantuje odbiór zamówienia złożonego online w salonie stacjonarnym.

Zapewnia to klientowi tę przewagę, iż jest w stanie on obejrzeć szczegółowo towar przed zakupem jak też zrezygnować z niego, jeżeli oceni, że w rzeczywistości konkretna rzecz nie prezentuje się tak, jak tego oczekiwał, kiedy składał swe zlecenie online.