Mężczyźni obecnie starają się możliwie jak najlepiej dbać o własny wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednak współczesny trend, wręcz przeciwnie, od wieków moda wywierała wpływ także na ich sposób ubierania się, fryzowania włosów czy maniery. Jak w takim razie moda męska modyfikowała się na przestrzeni ostatnich lat?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Widoczne jest wyraźne dążenie do minimalizmu. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia mężczyzna musiał w swojej szafie posiadać kilka znakomicie skrojonych strojów, które zakładał w zależności od okazji. Frak lub smoking, a nawet normalny garnitur garnitur szyty na miarę wrocław to rozwiązania, które podlegały licznym regułom. Na co dzień mężczyźni w latach 30 lub 40 wkładali doskonałej jakości garnitury, wykonane ze szlachetnych materiałów. Powszechną cechą garniturów były kamizelki, które dziś także wyróżniają się dużą popularnością, głównie w stylizacjach vintage.

Trzeba zaznaczyć, że do łask powracają też fraki i smokingi, jednak wiele osób popełnia błędy i wkłada strój niedopasowany do charakteru okazji czy godziny. Przykładowo, smoking jest strojem, który poleca się zakładać wieczorami, przeważnie na uroczystości, które odbywają się po godzinie 18.

Ten niezwykle ciekawy wpis posiada swe odpowiedniki na innych odsłonach. Wejdź zatem na łącze do witryny (noor.pl/) i zapoznaj się nimi.

Frak z kolei jest jednym z najbardziej eleganckich męskich strojów, z tego względu można go założyć jedynie w przypadku naprawdę istotnych okazji. Coraz więcej Panów Młodych decyduje się na włożenie w ramach swojej ślubnej stylizacji fraka. Garnitury z kolei dzielą się ogólnie na garnitury dzienne, wieczorowe oraz sportowe. Sprawdź więcej: popularne czapki w częstochowie.

Dzisiaj w prawdzie panuje o wiele większa swoboda w wyborze odpowiedniego dla siebie stroju, warto jednak znać chociaż najważniejsze zasady. Obecnie do najbardziej popularnych trendów należy styl elegancki. Mężczyzna zawsze powinien posiadać w garderobie przynajmniej jeden, znakomicie skrojony garnitur. Panowie w Polsce mają coraz większą świadomość odnoszącą się do tego, jak powinien wyglądać odpowiednio dopasowany garnitur, skończyła się więc era za długich spodni bądź koszuli na krótki rękaw wkładanych do eleganckiej marynarki. Dla zaciekawionych: białystok.

Poza tym, ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się muszka, stanowiąca eleganckie dopełnienie męskiej stylizacji. Krawaty, muchy oraz koszule sprzedawane są w różnorodnej palecie barw, wobec tego można popuścić wodze fantazji i zaplanować niebanalną stylizację.