Zabiegi odchudzające czy raczej bielizna odchudzająca? A może połączenie obu dla szybszego uzyskania pożądanego efektu? Zwolenników poszczególnych opcji znajdziemy po każdej stronie. Czy przystosowana do wyszczuplania bielizna jest niezastąpionym wspomagaczem w walce z plagą współczesności, czyli nadwagą?

biustonosz ava
Źródło: Jagna.pl
Gros cennych i przydatnych komentarzy znaleźć można na forach o tematyce odchudzania, gdzie komentujący przytaczają historie o skuteczności działania takiego rodzaju bielizny. Nie wszyscy stosują gorsety, figi, ściskającą i modelującą bieliznę. Za najczęstszy powód niestosowania podaje się niewygodę i gusty, po prostu nie widzimy siebie w bieliźnie o takich preferencjach.

Inni z kolei popierają odzież, która wspomaga wyszczuplanie. Biustonosze Ava (zapraszamy serdecznie), czy wyszczuplające body są dla nich na standardem. Entuzjastom takiego rodzaju odzieży i bielizny zdarzało się kupowanie kilkunastu egzemplarzy tego „gatunku”, albo z powodu preferowania szerokiej szafy, albo też nieudanych wcześniejszych rozwiązań.

Warto tutaj zaznaczyć, że z bielizną wyszczuplającą jest jak z robieniem dobrego wrażenia. Wizualne podkreślanie. Panie, pamiętajcie że czynicie to wyłącznie dla siebie (ewentualnie partnera), mając możliwość obserwowania zmian figury. Bielizna wyszczuplająca sama w sobie nigdy nie uczyni nas chudszymi. Da jedynie efekty powierzchowne, zwyczajnie chwilowe (zobacz: bielizna wyszczuplająca).

„Przegięcie” w stronę bielizny odchudzającej może skończyć się fatalnie. Zbyt mocno opinająca odzież masakruje naszą skórę, zostawiając ślady i wcięcia. Samo chodzenie jest wówczas drogą przez mękę, zamiast radowania się z „korzystniejszej figury” przed lustrem pozostają zmagania z siniakami, zaczerwienieniami i ocieraną skórą w okolicach intymnych.

kobieta w komplecie czarnej bielizny
Autor: Chiara Musiu
Źródło: http://www.flickr.com
W tych sprawach odzież i bieliznę należy dobierać bardzo precyzyjne. Nie może być tak, że pożądamy gotowego, że pragniemy przyspieszyć kupując bardziej obcisłe modele ubrań. Należy „schodzić” stopniowo, powoli. Zaleca się wplecenie na ten czas aktywności fizycznej, obojętnie na jakim poziomie kondycyjnym jesteśmy. Tracona dzięki naturalnemu sposobowi tkanka uczyni odzież uciskową mniej… uciskową. Taki punkt wyjścia jest zdecydowanie lepszy i zdrowszy.

Powiązane Posty

Ciuchy na tę okazję

Najpopularniejsze trendy w przemyśle modowym, czyli co się teraz nosi

Praktycznie co sezon parę tendencji w modzie zostaje tak znane, że szaleje za nimi każdy kto lubi modę. Od czasu do czasu dzieje się tak , iż dany trend zostanie z nami na dłużej, jak dla przykładu wracające co roku w okresie wiosennym pastele, czy motywy kwiatowe. Jednakże najczęściej jest tak, iż rozchwytywana w danym czasie tendencja, po paru miesiącach zostaje całkowicie zapomniana, zastępowana przez inną, nowszą. Ciekawe jak skończą te, które kochamy dziś?

Ciuchy na tę okazję

Perfekcyjna bielizna dla młodych matek, która zaprojektowana jest z myślą o ich oczekiwaniach

Oczywiste jest, że każda świeżo upieczona matka powinna posiadać wszystko to, co umożliwi jej jak najbardziej optymalną troskę nad dzieckiem, a do tego będzie dla niej zapewniające komfort. W takiej mierze, na ile matka czuje się dobrze ze swoją osobą, tak będzie odczuwać to jej dziecko. Ta kwestia była już dowiedziona.

Ciuchy na tę okazję

Tylko modne tendencje w gałęzi obuwniczej na sezon jesienno zimowy 2014

Popularność na wygodę opanowała nasze ulice, obecnie na topie są buty, jakie nie tylko wyglądają bajecznie, lecz przede wszystkim odpowiednio się noszą. Kupując obuwie jesienne powinniśmy zwrócić też uwagę na to, by właściwie zabezpieczały nas przed dość chłodniejszą pogodą. Szpilki od lat królują wśród różnych typów damskiego obuwia. Pomimo zmieniających się trendów i form, szpilki w życiu się nie starzeją i w wszelkiej najnowszej kolekcji czołowych projektantów obuwia odnajdują swoje miejsce.