Skończyły się epoki, że dobre obuwie zdołaliśmy kupić za granicą. Posiadamy dostęp do najpopularniejszych marek i po przystępnej cenie mamy możliwość chodzić w olśniewających właściwej jakości skórzanych butach męskich.

Męskie buty

Autor: Nitish Kumar
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupienie kilku par dobrych butów, to inwestycja na wiele lat. O ile dbamy o nie codziennie, posłużą długo . Te parę par jest istotne, gdyż nie powinno się nosić jednej pary parę dni z rzędu. Pot musi zdążyć odparować, a skóra (zobacz również: skóra roślinna) buta odpocząć, co trwa jedną, czasami dwie doby. Zakładając na przemian kilka par obuwia niechybnie przedłużymy ich byt. Na szczęście moda męska nie przekształca się tak często jak damska. Pokazały się wprawdzie style z różnorodnymi dekoracjami, lecz krojem zaakceptowanym za niezmiennie wytworny są solidne gatunkowo derby, czyli półbuty męskie (na przykład takie: półbuty dla mężczyzny) z ozdobnie dziurkowanym noskiem.

Niezwykle wspaniały wariant ma typowy nosek, lecz

Męskie eleganckie obuwie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

nic z takiego powodu nie traci na uznaniu. Pięknie pasuje do jakichkolwiek modeli garniturów, z wyjątkiem smokingu. Botki to fason butów męskich, nadający się na porę jesienno – zimową. Do garnituru wyłącznie sznurowane. W sportowym wydaniu zapinane na zamek z boku, bywają też z klamerką. Mokasyny są komfortowe i luźne, przydają się na weekendy i wakacje, noszone bez skarpet, najpoprawniej dobrane z barwą spodni. Niezwykle niewielu facetów przywiązuje wagę do wyboru obuwia.

Człowiek z wyczuciem smaku uważa buty (np. tego rodzaju: buty dla mężczyzn, sklep 3i) za rzecz być może nawet ważniejszą aniżeli koszula czy krawat. Co gorsza nawet ci, którzy są skłonni wykosztować się na odpowiednie półbuty męskie,okazjonalnie pamiętają o tym, że należy o nie dbać, polerując je nieczęsto a czasem w ogóle tego nie robią.

Niemożliwe jest zakładać obuwie z wielkimi obcisłymi czubami jak i z jajowatym, kwadratowym noskiem i na grubej podeszwie do garnituru, takie pantofle nadają się na weekendowe eskapady po lesie. Kunszt dopasowania obuwia do spodni i okazji bywa sprawą informacji. Najogromniejszy asortyment wszelkiego gatunku butów męskich, wypatrzymy jednak w sklepie internetowym. Selekcjonujemy takie jak nam się podobają, nie wychodząc z budynku.