Czerwona sukienka na wesele czy też inne wielkie wyjście wisi już w szafie, ale nadal brak pomysłu na buty i dodatki? Czerwień jest nadzwyczaj wdzięcznym kolorem i w akcentach może stanowić dopełnienie niemalże każdej stylizacji.
Jednakże kiedy wysuwa się na plan pierwszy, na połączenia kolorystyczne musimy już uważać.

Niebieska suknia włoskie suknie ślubne oraz czerwone buciki to zdecydowanie należycie połączenie, jednak gdyby przestawić proporcje oraz zestawić czerwoną suknię z niebieskimi butami, to rozwiązanie już mocno kontrowersyjne. Oczywiście w zabawie modą wszelkie chwyty dozwolone, jednakże dominująca w stylizacji czerwień nastręcza specjalnej oprawy. Na co dzień można szaleć z kolorami, lecz już na większe wyjścia, trzeba pokierować się możliwie idealnym dopasowaniem. Jeśli chodzi o buty do czerwonej sukienki, wybór musi skoncentrowany być nie tyle na fasonie, co właśnie na odcieniu. Decyzja, które buciki do niej wybrać, powinna podyktowana być rodzajem stylizacji. Jakiego rodzaju zestawienia kolorystyczne są trendy?
leki i suplememty diety

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
maluch

Autor: Scott Gardner
Źródło: http://www.flickr.com
Czarne czółenka jak też buciki w odcieniu nude to 2 najbardziej modne kolory, które stanowią bezpieczne zestawienie z jakimkolwiek odcieniem czerwieni. Są uniwersalne, a zarazem eleganckie. Klasyczne czarne szpilki, sandały z cieniutkich pasków czy czółenka nadadzą się do wszelkiej stylizacji – jeżeli tylko pasują do kroju sukienki, wszystkie chwyty są dozwolone. Jeżeli decydujemy się na lekką sukienkę, lepiej wybierzmy buty w odcieniu nude. Czarne, zwłaszcza zabudowane, mogą nadać stylizacji zbędnej ciężkości.

Do uroczystych kostiumów wieczorowych, czerń sprawdzi się już doskonale. Biel we właściwym odcieniu to także dobra opcja. Zestawienie intensywnej czerwieni ze śnieżną bielą może być jednakże nazbyt kontrastowe.