Nim udasz się do jakiejś agencji modelek, lepiej dokładnie namyśl się, czy mogłabyś się przykładowo przeprowadzić do innego miasta, lub czy możesz godzić naukę z pracą na wybiegu.
Musisz także być osobą punktualną i chętną do różnorodnego typu poświęceń.

Body – zmysłowość i styl

Autor: Prima Donna
Źródło: Prima Donna
Modelka musi być także osobą niezwykle komunikatywną. Powinnaś zadać sobie pytanie: czy potrafiłabyś znosić różne nieprzyjemne komentarze na własny temat. Poszukując pracy w takim zawodzie na pewno wiele razy dotarły do Ciebie głosy mówiące, że jesteś za niska, zbyt gruba albo posiadasz zbyt duży nos.

Czy masz ochotę zgłębić swoją wiedzę na ten temat? Więc chcielibyśmy zaprosić Cię do naszych nowych wpisów – kliknij hiperłącze do serwisu.

Jeśli na wszystkie wymienione wyżej pytania mogłabyś odpowiedzieć sobie twierdząco, to upewnij się, że Twoje wymiary sprawiają, że zmieścisz się w typowych wymiarach, jakie posiadają modelki.

Chodzi tu o wzrost powyżej 170 cm (przykładowo 13-latki muszą mieć wzrost 170 centymetrów, natomiast 15-latki 172cm), czy masz biust pomiędzy 80 a 90 centymetrów, biodra pomiędzy 84 a 92 centymetrów i pas między 56 a 64 cm. Następnie mogłabyś przyjść do dobrej agencji modelek, aby przyjrzeli się Twojej osobie pracujący tam fachowcy. Niezwykle ważne jest to, aby dziewczęta nie oceniały się same. Zdarza się bowiem tak, że właśnie te cechy urody, jakich kandydatki w sobie nie lubią, powodują, że mogą funkcjonować w zawodzie modelki. Od pewnego okresu czasu do agencji przyjmowane są dziewczyny z dużymi oczyma, piegami, jakich kąciki są lekko uniesione.

Kandydatki mogłyby być szczupłe, ale nie zbyt chude, gdyż firmy pracujące w dziedzinie kosmetycznej poszukują raczej dziewczyn o zwykłej budowie figury. Nie jest prawdą to, że modelkami mają prawo zostać tylko te osoby, które posiadają pociągłe rysy twarzy, okrągłe oraz kwadratowe również są mile widziane.