O modzie dla mężczyzn do jakiegoś czasu mówiło się i słyszało o wiele rzadziej niż o tej dla kobiet. Aktualnie ten proces ulega zmianie. Coraz większą uwagę zwraca się na to, co widoczne jest na wybiegach mody męskiej. Jeżeli chodzi o wybiegi jednak, elementy które są tam prezentowane dla mężczyzn i kobiet są zwykle dość nietypowe i często nie nadają się do używania w życiu codziennym.

Jednak jeżeli chodzi o ubiór codzienny, dobrze jest przyjrzeć się ofertom sklepów odzieżowych, nie tylko tych najdroższych. Istnieją także specjalne strony WWW i blogi zajmujące się sprawami mody, także tej dla mężczyzn. Można tam znaleźć informacje na temat najnowszych trendów w modzie męskiej, znajdujące się między innymi pod hasłem „moda męska 2014”. Coraz większą popularnością cieszą się również strony, za pomocą których można wygenerować kompletną stylizację z rozmaitych części.

Na szczęście moda męska jest tutaj odrobinę bardziej liberalna. Być może dlatego, że spora ilość mężczyzn to raczej tradycjonaliści, którzy przywiązują się do własnych ubrań prawie tak samo jak do swojego samochodu czy motoru. Z tego właśnie powodu zarówno wiosenne stylizacje, jak też trendy na lato opierają się przeważnie na spokojnej kolorystyce oraz klasycznych wzorach i wzorach, zaś zima jest zwykle prawie jednokolorowa. Również na temat w tym miejscu: .

Stroje wizytowe i wieczorowe

Powszechnie znany jest fakt, że odświętnym strojem męskim jest garnitur. Jak ustalają zasady savoir vivre, garnitur męski powinien mieć ciemniejszy odcień, im późniejsza jest pora uroczystości, na którą je zakłada. Na część okazji właściwe jest także wybranie kamizelki, ale nie zawsze. Do mężczyzny należy również decyzja o wybraniu krawata lub muszki. Z kolei właściwe dobranie krawata i koszuli (zobacz: koszule męskie sklep) to prawdziwa sztuka. Wiązanie krawata jest natomiast bardzo cenną umiejętnością. Wbrew powszechnej opinii krawat zawiązuje się różnorako. Istnieje parę rodzajów męskich strojów wieczorowych.

Kolekcja męska Reserved 2012/2013
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Należy do nich między innymi smoking. Mężczyzna może włożyć smoking na przykład na ślub. Dość chętnie wybierane są również fraki, bardzo często używane w niektórych zawodach, często wiążących się z muzyką jak na przykład pianista lub dyrygent.

Męskie stylizacje

Co sezon w modzie obowiązują inne trendy. Dotyczy to oczywiście także mody męskiej . Moda męska 2014 stawia na znaczniejsze niż dotychczas zróżnicowanie kolorów. Ma to odzwierciedlenie na przykład w kolorach spodni męskich. Spodnie dla mężczyzn modne aktualnie szyte są z lekkich i przewiewnych tkanin i oferowane są w zasadzie w każdym kolorze, od jaskrawego niebieskiego po żółty.

Powiązane Posty

Ciuchy na tę okazję

Pragniesz okazać się piękna zimą? Kup kurtkę modną w tym roku

Moda zmienia się z nadejściem każdego sezonu i przed rozpoczęciem nowej pory roku w marketach pojawiają się nowe modele ubrań oraz dodatków. Twórcy wiedzą, że każda elegancka kobieta pragnie w swej szafie zgromadzić piękne ubrania oraz akcesoria. Odzież zimowa ukazuje się w sklepach już jesienią, co sprawia, że panie i panowie mogą wcześniej nabyć elegancką kurtkę albo inne odzienie na mroźne dni.

Ciuchy na tę okazję

Ciuchy na wciąż chłodniejsze dni – sprawdź polecane ciuchy

Dni stają się coraz krótsze, a noce dłuższe. Wieczorami jest coraz chłodniej, a poranki nie są już tak słoneczne i ciepłe. Czas na powrót do łask odzieży jesiennej.

Ciuchy na tę okazję

Z jakiego powodu lepiej jest kupić markowe, porządne buty, które będą mogły służyć przez długie lata noszenia.

Porządne buty to buty wygodne. Nie od dziś wiadomo, że kiepskie buty nie tylko będą się szybciej psuć, lecz mogą powodować dyskomfort, a nawet uciążliwe problemy. Marnej jakości cholewka może szybciej pękać, wycierać się lub nieładnie się odbarwiać. Kiepskie szwy szybko puszczają lub boleśnie obetrą stopę, powodując niemiłe pęcherze.