O modzie dla mężczyzn do jakiegoś czasu mówiło się i słyszało o wiele rzadziej niż o tej dla kobiet. Aktualnie ten proces ulega zmianie. Coraz większą uwagę zwraca się na to, co widoczne jest na wybiegach mody męskiej. Jeżeli chodzi o wybiegi jednak, elementy które są tam prezentowane dla mężczyzn i kobiet są zwykle dość nietypowe i często nie nadają się do używania w życiu codziennym.

Jednak jeżeli chodzi o ubiór codzienny, dobrze jest przyjrzeć się ofertom sklepów odzieżowych, nie tylko tych najdroższych. Istnieją także specjalne strony WWW i blogi zajmujące się sprawami mody, także tej dla mężczyzn. Można tam znaleźć informacje na temat najnowszych trendów w modzie męskiej, znajdujące się między innymi pod hasłem „moda męska 2014”. Coraz większą popularnością cieszą się również strony, za pomocą których można wygenerować kompletną stylizację z rozmaitych części.

Na szczęście moda męska jest tutaj odrobinę bardziej liberalna. Być może dlatego, że spora ilość mężczyzn to raczej tradycjonaliści, którzy przywiązują się do własnych ubrań prawie tak samo jak do swojego samochodu czy motoru. Z tego właśnie powodu zarówno wiosenne stylizacje, jak też trendy na lato opierają się przeważnie na spokojnej kolorystyce oraz klasycznych wzorach i wzorach, zaś zima jest zwykle prawie jednokolorowa. Również na temat w tym miejscu: .

Stroje wizytowe i wieczorowe

Powszechnie znany jest fakt, że odświętnym strojem męskim jest garnitur. Jak ustalają zasady savoir vivre, garnitur męski powinien mieć ciemniejszy odcień, im późniejsza jest pora uroczystości, na którą je zakłada. Na część okazji właściwe jest także wybranie kamizelki, ale nie zawsze. Do mężczyzny należy również decyzja o wybraniu krawata lub muszki. Z kolei właściwe dobranie krawata i koszuli (zobacz: koszule męskie sklep) to prawdziwa sztuka. Wiązanie krawata jest natomiast bardzo cenną umiejętnością. Wbrew powszechnej opinii krawat zawiązuje się różnorako. Istnieje parę rodzajów męskich strojów wieczorowych.

Kolekcja męska Reserved 2012/2013
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Należy do nich między innymi smoking. Mężczyzna może włożyć smoking na przykład na ślub. Dość chętnie wybierane są również fraki, bardzo często używane w niektórych zawodach, często wiążących się z muzyką jak na przykład pianista lub dyrygent.

Męskie stylizacje

Co sezon w modzie obowiązują inne trendy. Dotyczy to oczywiście także mody męskiej . Moda męska 2014 stawia na znaczniejsze niż dotychczas zróżnicowanie kolorów. Ma to odzwierciedlenie na przykład w kolorach spodni męskich. Spodnie dla mężczyzn modne aktualnie szyte są z lekkich i przewiewnych tkanin i oferowane są w zasadzie w każdym kolorze, od jaskrawego niebieskiego po żółty.

Powiązane Posty

Ciuchy na tę okazję

Najpopularniejsze trendy w przemyśle modowym, czyli co się teraz nosi

Praktycznie co sezon parę tendencji w modzie zostaje tak znane, że szaleje za nimi każdy kto lubi modę. Od czasu do czasu dzieje się tak , iż dany trend zostanie z nami na dłużej, jak dla przykładu wracające co roku w okresie wiosennym pastele, czy motywy kwiatowe. Jednakże najczęściej jest tak, iż rozchwytywana w danym czasie tendencja, po paru miesiącach zostaje całkowicie zapomniana, zastępowana przez inną, nowszą. Ciekawe jak skończą te, które kochamy dziś?

Ciuchy na tę okazję

Perfekcyjna bielizna dla młodych matek, która zaprojektowana jest z myślą o ich oczekiwaniach

Oczywiste jest, że każda świeżo upieczona matka powinna posiadać wszystko to, co umożliwi jej jak najbardziej optymalną troskę nad dzieckiem, a do tego będzie dla niej zapewniające komfort. W takiej mierze, na ile matka czuje się dobrze ze swoją osobą, tak będzie odczuwać to jej dziecko. Ta kwestia była już dowiedziona.

Ciuchy na tę okazję

Tylko modne tendencje w gałęzi obuwniczej na sezon jesienno zimowy 2014

Popularność na wygodę opanowała nasze ulice, obecnie na topie są buty, jakie nie tylko wyglądają bajecznie, lecz przede wszystkim odpowiednio się noszą. Kupując obuwie jesienne powinniśmy zwrócić też uwagę na to, by właściwie zabezpieczały nas przed dość chłodniejszą pogodą. Szpilki od lat królują wśród różnych typów damskiego obuwia. Pomimo zmieniających się trendów i form, szpilki w życiu się nie starzeją i w wszelkiej najnowszej kolekcji czołowych projektantów obuwia odnajdują swoje miejsce.