Nasz wygląd zewnętrzny to tak w życiu prywatnym, jak i w miejscu pracy – sprawa ogromnie ważna.
Jak ważne to są kwestie, świadczyć może fakt, iż duże przedsiębiorstwa już nawet w swoich wewnętrznych ustaleniach takie regulacje jak: zadbane obuwie czy schludne ubranie, dość mocno podkreślają.

Bywa nawet tak, iż nie dotrzymanie zasad regulaminu w dziedzinie stroju, w najlepszym razie skończy się obcięciem premii, a w tym gorszym przypadku – przy rażących zaniedbaniach – nawet zwolnieniem pracownika.

Każda poważna korporacja niemałą wagę przywiązuje do wyglądu pracownika, ale ma to szczególne znaczenie w profesjach zaufania publicznego, jak np.: radcy prawni, księgowi, doktorzy czy sędziowie, chociaż nie wyobrażam sobie również osób pełniących takie funkcje jak senator, ksiądz, czy policjant niedbających o obuwie czy też ubiór.

Jeżeli chodzi o ubiór, jak zwykle nie powinniśmy przesadzać z dodatkami. No chyba że jest się nastolatkiem, któremu przypadkowe przekraczanie obyczajów zwykle zostanie wybaczone, uznane za przejaw młodzieńczego braku doświadczenia.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę dekoracje wnętrz bielsko naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, więc się nie rozczarujesz!

Natomiast takiż strój u pana w sile wieku, może być uznany za dziwactwo i może narazić nas na komiczność. Możemy oczywiście spróbować pokazać swoją artystyczną duszę ale trzeba pamiętać, iż jest to zawsze działanie ryzykowne.

mężczyzna w szarej koszulce
Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com

Modny, zadbany mężczyzna, musi zadbać o szczegóły. Od mężczyzn w obecnych czasach oczekuje się szyku, lecz mówiąc pół żartem pół serio, z męską elegancją jest jak z męskim pięknem, dobrze by była jak wiosenny wiatr, który jest prawie nie wyczuwalny, i unosi ze sobą ulotny zapach maciejki i mięty, aczkolwiek źle, gdy przypomina wichurę i przygniata otoczenie.

Mówiąc o wszystkim co dotyczy mody męskiej, kluczowe jest według mnie pojęcie „równowaga”. Generalnie wszystko jest do przyjęcia, wachlarz możliwości jest szeroki, byle zachować umiar. Podobna zasada umiaru tyczy się kosmetyków dla panów. Minęły już dawno czasy, gdy w palecie kosmetyków do higieny męskiej zadbany mężczyzna miał szare mydełko oraz brzytwę.

Teraz na rynku możemy zakupić ogromną ilość kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn, poczynając od kremów do twarzy, przez balsamy, nawet po kremy zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Na pewno każdy z panów wybierze coś dla siebie.

Powiązane Posty

Ciuchy na tę okazję

Bielizna nocna powinna być bardzo wygodna

Bielizna nocna nie powinna nigdzie uciskać. Sen okazuje się być niezwykle ważnym czynnikiem w naszym funkcjonowaniu, przez to powinniśmy zrobić wszystko, aby był on jak najzdrowszy i najlepszy, bo w znacznej mierze, to właśnie od niego zależy nasze właściwe funkcjonowanie na co dzień.

Ciuchy na tę okazję

W jaki sposób dobrać najlepsze buty? Na co zwrócić uwagę? Jaką markę warto wybrać?

Buty to niezbędna część naszego stroju. Na każdą porę roku są zupełnie inne, więc nie da się ograniczać jednego modelu. Wybór odpowiednich butów też nie jest zbyt łatwy, bo zawsze trzeba zwrócić uwagę na mnóstwo okoliczności. Istnieje wiele firm które produkują obuwie, ale zawsze warto wybierać najlepiej sprawdzone produkty, jak Ryłko obuwie. To zagwarantuje, że nasze obuwie będzie faktycznie najlepsze i to w ciągu całego roku.

Ciuchy na tę okazję

Maszynka do golenia na żyletki to świetny dar dla najbliższego mężczyzny

Jeżeli pragniemy obdarować bliskiego mężczyznę czymś wspaniałym, to przeważnie patrzymy na różnego rodzaju gadżety, a z góry odrzucamy przedmioty, które mają szansę okazać się przez niego używane w codziennym życiu, stwierdzając, że jest to zbyt praktyczne, a więc się nie nadaje. Mimo wszystko naprawdę ciekawym planem na prezent, może okazać się maszynka do golenia na żyletki, które są wymienne.