Panie, które nie mogą się obyć bez odzież w dużych rozmiarach, często mają spore kłopoty z ich nabyciem. Sklepy w galeriach handlowych nieczęsto oferują ubrania powyżej rozmiaru 44.

I choć niektóre firmy oferują linie dla większych klientek, problem pozostaje. Gdzie się więc wybrać, gdy potrzebujemy 5xl shirt lub bardzo obszernych spodni?
zimno

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym miejscem są sklepy dla puszystych. Odnaleźć je można czasem na ryneczkach, niekiedy po prostu w miejscowościach całej Polski. Są to zazwyczaj przyjemne miejsca i mają wiele plusów. Przychodzą do nich wyłącznie klienci z nadwagą i nie ma obaw o to, że inny klient będzie oceniająco patrzył na nasze krągłości. Ekspedientki często potrafią profesjonalnie dobrać ubranie do figury – tak, żeby zmniejszyć niedoskonałości sylwetki i wyeksponować jej atuty.
buty sportowe

Autor: Rob Bixby
Źródło: http://www.flickr.com
Co, gdy nie ma u nas takiego sklepu, a wycieczka po „normalnych” sklepach rodzi wyłącznie frustrację? Wtedy musimy zwrócić się ku Internetowi i szukać ubrań w zaciszu własnego domu. Ma to swoje plusy i minusy.
Niestety ubrania druty bambusowe nie możemy przymierzyć przed nabyciem. Wiele krągłych kobiet boi się tego, bo mają niestandardowe sylwetki i ciężko im coś wyszukać nawet w zwykłych sklepach. Jednak w portalach im poświęconych, wybór jest ogromny, a zasady doboru rozmiaru dość dokładnie wypisane: „jeśli masz w pasie i talii tyle i tyle, potrzebujesz takiego rozmiaru”. To bardzo pomaga w dobieraniu stroju.
5xl shirt

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednak wybierać sklepy, które mają całkowicie uproszczone warunki zwrotów i wymiany tekstyliów, bo nigdy (niezależnie czy jesteśmy osobami szczupłymi, czy odwrotnie) nie można być pewnym, czy produkt będzie na nas dobrze leżał.

Z tego samego powodu nie odwlekajmy zakupów na ostatni moment. Jeśli sukienka, którą planujemy ubrać z okazji imienin, nie będzie trafnym nabytkiem, zakupy w ostatnim momencie mogą być nerwowe.