Podobizny żołnierzy wyklętych, napisy zagrzewające do walki, kotwica Polski Walczącej, odznaka Dywizjonu 303, herby Rzeczypospolitej i wiele innych sygnatur z dumą noszone na ciele zwykle przez mężczyzn – trend na tego typu odzież jest obecna pośród Polaków już od kilku lat i zakreśla coraz szersze kręgi.

Odzież patriotyczna przeżywa swoje, oby nie „pięć minut”. Nierzadko można zauważyć na zewnątrz osoby noszące koszulki, bluzy i kurtki z symbolami polskości, obowiązkowo w barwach bieli i czerwieni. Zobacz co znaleźliśmy na temat: odzieży patriotycznej. W ofertach producentów specjalizujących się w szyciu tego typu ciuchów można zobaczyć imponującą ilość wzorów i rodzajów, które pozwolą w indywidualny sposób podkreślić jak niesamowicie jesteśmy dumni z bycia Polakiem. Tymczasem jeszcze dekadę wcześniej firm produkujących biało-czerwone ciuchy było mało i nie były one tak znane. Teraz jednak powstają nowe szwalnie i oczekujemy z zniecierpliwieniem na rozszerzenie się oferty i innowacyjne pomysły na tym rynku odzieżowym.

koszulka

Źródło: pixabay

Na przykład, Surge Polonia jest pionierską firmą założoną oficjalnie w 2011 roku i jedną z droższych w Polsce. Odzież tej firmy lansują liczni sportowcy, w szczególności
zapaśnicy. Produkują oni ubrania dla zawodników MMA. Następną firmą jest Red is Bad, przeżywająca swój prężny rozwój. Startowali oni jako sklep butiki z odzieżą damską internetowy, dziś mają kilka sklepów stacjonarnych w największych miastach polskich. W odróżnieniu od innych marek jak H&M czy Cropp, w trakcie wytwarzania zwykłej koszulki z krótkim rękawem udział bierze aż kilkadziesiąt pracowników, w tym m.in. dziewiarze, krojczy, graficy, drukarze oraz szwaczki, a taka bluzka powstaje z najwyższej jakości – wytwarzanej wyłącznie na zamówienie – dzianiny. Z tego powodu klient może być pewien, że zadbano
o całkowicie kompetentne podejście do bluzy jaką ma oraz, że posłuży mu ona przez długi okres – Wojownik.

Ale skąd taki sukces? Główne marki takiej odzieży odnoszą się oczywiście bezpośrednio do historii naszego państwa i patriotyzmu. Red is Bad ogłasza się jako „marka dla ceniących wolność i dumnych z ojczystej historii”. Zaś Surge Polonia, której łacińska nazwa oznacza „Powstań Polsko” wymownie wskazuje swój priorytet.
Nie da się ukryć, że te hasła trafiają do milionów patriotów, nie tylko dorosłych ale do młodych. Dzięki tym firmom młodzież polska coraz bardziej interesuje się historią naszej ojczyzny.

Patriotyzm nareszcie jest popularny, można wprost tak wykrzyczeć. Bycie patriotą w naszym kraju nie jest już czymś dziwacznym, śmiesznym ale czymś powszechnym i pochwalanym. Dlatego nie bójmy się nosić ubrań z orłem na piersi, nie zostaniemy wyśmiani.