Wojsko jest instytucją, która niewątpliwie szczyci się tym, że nosi się tam doskonałej jakości buty. Wybór obuwia, które jest używane w siłach zbrojnych będzie trafny, gdy priorytetami zakupu są trwałość i najwyższa jakość wykonania.

Popularnym modelem, który został zaprojektowany dla naszej armii są buty desanty sklep, który ma je w ofercie, dysponuje na pewno modelami, które są w stanie przetrwać o wiele więcej niż zwykłe skórzane obuwie.
buty

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Skoczki desanty (bo właśnie tak nazywa się najbardziej powszechny typ wojskowego obuwia) wprowadzono w skład wyposażenia żołnierza w latach dziewięćdziesiątych i od tego czasu są w nieustannym użyciu. Początkowo miały one być używane tylko przez wojska desantowe (stąd pochodzi ich nazwa), ale teraz są one też nabywane przez inne służby, na przykład policję, a także harcerstwo i prywatne przedsiębiorstwa ochroniarskie. Są doskonałym wyborem dla fanów survivalu, gdyż sposób ich zaprojektowania sprawia, że mogą być używane użycia w różnych warunkach atmosferycznych i terenowych.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj pralnia chemiczna warszawa inne tego typu materiały – one również są godne uwagi.

Są odporne na słońce i na niepogodę.

Desanty to coś więcej niż zwyczajne obuwie dobrej jakości. Charakteryzują je dość dokładnie określone parametry. Są butami z wysoką cholewką i miękkim, pikowanym kołnierzem. Desanty są produkowane wyłącznie z naturalnej skóry. Posiadają wyjmowaną wkładkę przeciwpotną i są odporne na wilgoć. Co ciekawe, niestraszne są im za bardzo substancje takie jak olej napędowy i rozpuszczalniki organiczne. Podeszwy tych butów są wytwarzane z antypoślizgowej, odpornej gumy, a przymocowano je za pomocą kleju i szwów oraz wzmocniono gwoźdźmi.
paski
Czy „pancerne” obuwie jest potrzebne osobom, które nie interesują się militariami lub survivalem? To będzie zależeć od ich potrzeb. Desanty to wyśmienite, odporne i dość wygodne buty, które sprawdzają się w rozmaitych warunkach i podczas wszystkich pór roku. Ich militarny wygląd jednych odstrasza, innych wręcz zachęca.

Poza tym buty te to dobry wybór dla każdego, kto chodzi na do lasu lub wyprowadza aktywnego psa. Przecież nie muszą być używane codziennie. Warto mieć je w szafce na buty, bo dobrze pielęgnowane desanty są bardzo wytrzymałe i mogą służyć właścicielowi przez całe lata.