Polska zima nie należy do łagodnych pór roku. Rzadkością nie są siarczyste mrozy, które wymuszają zakładanie ciepłej odzieży oraz kłopotliwe opady śniegu. Dbając o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie wskazane jest wobec tego uzupełnić zimową garderobę, tak aby być przygotowanym na nagłe kaprysy pogody.

kozaki

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

Niezbędne jest oczywiście dobranie wytrzymałego obuwia. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie że dziś naprawdę różnorodna jest oferta butów kiepskiej jakości, które podczas pierwszych mrozów obnażają brak wystarczającego ocieplenia. Co najważniejsze, wybierając buty zimowe damskie i męskie należy sprawdzić jak gruba jest ich podeszwa, jako że to ona izoluje stopę od podłoża oraz czy zostały one ocieplone. Dobrze, kiedy buty będą szyte, klej niestety często traci swoje właściwości w wyniku długotrwałego kontaktu z wodą. Na okres zimowy warto także zastanowić się nad zmianą noszonych ubrań na te wyprodukowane z cieplejszych materiałów. Na przykład, lepiej jest zdecydować się na wólczanka garnitury dostosowane do mroźnych temperatur. Na lato bowiem oferowane są garnitury z tworzyw lżejszych, skuteczniej przepuszczających powietrze. Kontynuacja tematu: wólczanka garnitury.

Ogromne znaczenie mają w dodatku kurtki zimowe damskie i męskie. W ich przypadku pierwsze skrzypce nie są grane przez grubość. Czasami bowiem zdarza się, że na pierwszy rzut oka dość gruba oraz ciepła kurtka nie gwarantuje identycznej ochrony przed zimnem, jak cieńszy płaszcz. Sekretem jest tworzywo.

okulary przeciwsłoneczne
Zima nie zwalnia również z obowiązku dbania o ochronę przeciwsłoneczną. Sporo osób jest przekonanych, że chłody eliminują niebezpieczeństwo powiązane ze słońcem. Nic bardziej błędnego. W słoneczny, zimowy dzień promieniowanie słoneczne potrafi być oślepiające, toteż okulary ray ban albo okulary okulary przeciwsłoneczne męskie wrocław przeciwsłoneczne innej marki nie powinny być chowane razem z letnimi ubraniami. Wręcz przeciwnie, mogą się one okazać naprawdę ważnym składnikiem zimowej garderoby. Rzecz jasna, zimą należy zadbać o ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Interesującym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, kojarzone zazwyczaj z produktem dla dzieci, gdyż świetnie chronią palce dłoni przed wychłodzeniem. Uzupełniając zimową garderobę trzeba koniecznie kupować produkty tylko najwyższej jakości. Wspomniane wyżej części garderoby można zobaczyć przykładowo tu: informacje.